14 Temmuz 2024
Teknoloji

Video Nasıl Çekilir?

Video nasıl çekilir,  Telefonların ve bilgisayarların çok kullanıldığı günümüzde fotoğraf çekmek kadar video çekmek de en önemli unsurlardan biri haline geldi. Yaşanan anların ve değerli zamanların dondurularak kaydedilmesi manevi açıdan da oldukça önemlidir. Peki video nedir ve video çekmenin inceliklerini biliyor musunuz?

Video, görüntü sinyalini bir banda veya cihaza kaydeden ve görüntülemeye yarayan araçtır.

Video çekmek için ne yapmak gerekir hususu günümüzde son derece basit ve kolayca halledilebiliyor. Video çekme aşamaları şöyle özetlenebilir. Öncelikle kaliteli bir video hazırlamadan evvel, çekilmiş diğer videoları izlemek, onlardan ilham almak anlamında faydalı olacaktır. Ne kadar çok video izlenirse, o kadar iyi içerik üretmek mümkündür. Başka videoları izlemek, size çekeceğiniz videoyla ilgili esin kaynağı olur. Kendinize bir template, yani şablon hazırlayın. Ve gerekirse bir kağıt kalem alıp çekmek istediğiniz videoyu kurgulayın. Videonun uzunluğu önemli değil. Çok kısa bir videoda bile anlatmak istediğiniz pek çok şeyi anlatabilirsiniz. Çekmek istediklerinizi baştan sona iyice kurgulamalısınız. İkinci olarak da bir tripod ayarlamanız gerekecek. Çekeceğiniz konu ne kadar güzel ve çarpıcı olsa da kamerayı titrettiğinizde tüm emek boşa gidecektir.

Video Nasıl Çekilir 1Bir diğer husus da kameranıza ışığın hangi açıdan ve ne taraftan geleceğidir, yani ışığı alma açınızdır.

Video çekme işini cep telefonunuzun kamera bölümü ile de yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzu fotoğraf çekme kısmından video kısmına getirin. Başlama tuşuna bastığınızda video çekilmeye başlayacaktır. Videonuzu istediğiniz zaman istediğiniz yerde durdurabilir ve istediğiniz zaman da çekime devam edebilirsiniz.  İster sosyal bir mesaj vermek için, isterse sevdiklerinizle içinde bulunduğunuz anı ölümsüzleştirmek için video çekebilirsiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video