13 Temmuz 2024
Teknoloji

Twitter Nasıl Kapatılır?

İnsanların son dönemlerde sosyal medya kullanımı sonrasında pek çok yeni site ve uygulamalar açılmaktadır. Sosyal medya arasında en çok kullanılan ve kişilerin birbiri ile iletişim halinde oldukları sitelerden biri de Twitter olmaktadır.

Kişilerin arkadaşlarını ve ünlüleri takip ettikleri, düşündüklerini yazdıkları Twitter hesabı son 5 yıldır çok fazla rağbet görmekte ve tercih edilmektedir. Kişiler Twitter’a girerken ellerinde ki e-posta adresleri ile bir hesap almakta ve istedikleri bir takma ad ile kendi hesaplarını açmaktadırlar.

Twitter Nasıl Kapatılır?

Bu sayede yenilikler ile ilgilenmektedirler. Ancak bazı durumlarda kişiler Twitter hesabı kapatma ile hesaplarını kapatmak istemektedirler. Bunun için yapılacak işlemler telefondan ve bilgisayardan farklı farklı şekillerde olmaktadır.

Twitter hesabı kullanılırken kişilerin rahatsız oldukları paylaşımları şikâyet etmeleri ya da isteklerine göre artık Twitter hesabını kapatmaları mümkün olmaktadır. Ayrıca kişilerin hesaplarını kapattıktan sonra gelen bildirimleri de kesilmektedir. Kişiler kendi paylaşımlarını herkes görmesin diye hesaplarını kilitlemektedirler. Bu özellik geldiğinden beri Twitter hesabı kapatma oranı düşmüş olmaktadır.

Gelişen teknoloji ve değişen dünya ile birlikte kişilerin yaşadıkları günlük hayatlardan dolayı sosyal medya kişilerin günlük hayatlarında çok fazla kullandıkları bir alan olmaktadır. Twitter hesabı olan kişiler genel olarak sadece arkadaşlarını değil aynı zamanda ünlüleri, siyasetçileri ya da izledikleri diziler ile ilgili bilgileri de almak için kullanmaktadır.

Bu sayede gün içerisinde yaşanılan olayların çok kısa bir süre içerisinde herkes tarafından bilinmesini de sağlamaktadır. Twitter aynı zamanda sosyal vakıfların ve toplum gönüllerinin de kullandığı ve yapılacak toplantıların da kolaylık ile duyurulmasında etkili olmaktadır. Üniversitelerin haber portallarının da hesapları Twitter içerisinde yer almakta ve kullanılmaktadır.

Twitter Nasıl Kapatılır? 1

Bu saye de birçok konu hakkında kolaylık ile bilgi edinilmektedir. Ayrıca ünlülerin gün içerisinde yaptıkları paylaşımlar da yer almaktadır. Önemli konular hakkında Twitter üzerinde trend topic olunmakta ve kişiler bu konuları takip ederek, haberleri de kısa süre içerisinde öğrenmektedir. Twitter hesabı kapatılırken kişilerin yapmaları gereken tek şey daha sonrasında hesapların silinme durumunu göze almaları ve buna göre karar vermeleri gerekmektedir.

Twitter kapatma işlemi yapılırken kişilerin kendi profillerine girmeleri ve açılan menüde ayarlar kısmına girmeleri gerekmektedir. Daha sonrasında ayarların en alt kısmında yer alan hesabımı devre dışı bırak seçeneği tıklanmaktadır. Orada sorulan sorulara yanıt verdikten sonra işlemin onaylanması yeterli olmaktadır.

Twitter Nasıl Kapatılır? 2

Bu işlem yapıldıktan 30 gün içerisinde tekrar giriş yapılması durumunda hesabın devre dışı bırakılması iptal olmakta ve yeniden silmek için 30 gün beklemek gerekmektedir. Bilgisayardan bu şekilde yapılan twitter kapama işlemi ile telefondan twitter kapatma işlemi aynı şekilde olmaktadır. Ancak bilgisayardan yapıldığında daha kesin sonuçlar almak mümkün olmaktadır.

Twitter hesap kapama ile Twitter hesap silme aynı şey olmamaktadır. Hesap kapatıldıktan sonra 30 gün içerisinde yeniden giriş yapılır ise hesapta herhangi bir şekilde değişiklik olmamaktadır. Ancak 30 gün içerisinde hesaba giriş yapılmaz ise twitter hesabı komple silinmektedir. Twitter hesap kapatma işlemleri eğer mobil üzerinden yapılıyor ise siteye girerken yazılan telefon numarasına onay mesajı gönderilmektedir.

Twitter Nasıl Kapatılır? 3

Pek çok kişi daha öncesinde kendinden habersiz bir şekilde hesapları kapatıldığı için Twitter önlem amaçlı bu çözümü bulmuştur. Telefona gelen onay mesajı hesaba doğru girildiğinde hesaplar kapatılmaktadır.

Twitter hesabı kapatılırken kişilerin yaşadıkları sorunlardan biri de hesapların bazı durumlarda kapatılmaması olmamaktadır. Bu durum genel olarak internetin yeterince iyi olmamasından kaynaklansa da kişilerin bunları bilmeleri gerekmektedir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video