14 Temmuz 2024
Genel

Votka Nasıl İçilir?

Rusça ‘da “voda” yani “su” kelimesinden gelen ve Rusya’ya özgü olan votkanın yapımı oldukça kolaydır. Votka çeşitleri üretim aşamaları şöyledir: Fabrikaya hazır ve temizlenmiş etil alkol getirilmektedir. Etil alkolün üretimi ayrı bir konudur. Karıştırıcıya sahip büyük fıçılar içinde su-alkol karışımı hazırlanmaktadır. Bu aşamaya ayrıştırma adı verilmektedir. Ayrışım ince kuvars kumunda süzülmekte böylece yabancı mekanik maddeler yok edilmektedir.

Votka Nasıl İçilir?

Sonraki aşamada ayrışım aktive edilmiş kömür ile işlenmektedir. Böylece ayrışımdan birincil alkoller ve aldehitler ayrışımdan ayrılmakta ve neredeyse hazır olan votka yumuşayıp güzel bir aromaya sahip olmaktadır.

Tarife bağlı olarak ek manipülasyonlar ve harmanlamalar yapılmaktadır: Filtreleme (bal, süt, bazı kristaller aracılığıyla), infüzyon (ardıç, kehribar, otlar), aroma ve diğerleri. Sonlandırma fıçılarında gerekli olan 400 sertliğine ulaştırılmaktadır. Sadece damıtılmış ya da başka şekilde temizlenmiş suyun katılması zorunluluk değildir. Saf votka da katılabilmektedir. Sonraki aşama, şişelere doldurulma ve dağıtımdır.

Votkanın yumuşak olması gerekmektedir. Kötü votka genellikle sulu, keskin, acıdır ve ilaç gibi kokmaktadır. Eğer votka seçimi konusunda şüpheye düşülürse Grey Goose, Absolut, Smirnoff, Ketel One ya da Stolichnaya gibi kaliteli votka markaları seçilmelidir. Votka fiyatları markaya ve dereceye göre değişmektedir. Ayrıca Votkayı içmeden birkaç saatliğine buzluğa konulmalıdır(donmayacaktır).

Birden kadeh dikilmemeli önce koklanmalı sonra yudum alınmalı ve tadına varmak için birkaç saniye ağızda tutulmalıdır. Yutulduktan sonra burundan nefes verilmeli ve kokusu daha iyi alınmalıdır. Votkanın tadına odaklanmalıdır sarhoş olmaya değil.

Votka Nasıl İçilir? 2

Votka Ne İle İçilir?

Votka nasıl içilir mezesi nedir sorusunun cevabı ise bir klasiktir: Rusya’da meze olarak tütsülenmiş balık, baharatlı salamlar ve sucuklar, zeytin ve salatalık ve turşusu, siyah ekmek, dereotlu haşlanmış patates, havyar yenmektedir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video