19 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Vücut Tipine Göre Ceket Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Moda, alışveriş, kıyafetler bayanların her zaman dikkatini çekmiştir. Saatlerce alışveriş yapan kadınlar ise, çok da uzağımızda değildir. Saatlerce alışveriş yapan bu kadınların da dikkat ettiği bir şeyler vardır o da vücut tipine göre kıyafet seçimidir. Peki, vücut tipine göre ceket seçimi nasıl olmalıdır? Bir kadını daha seksi ya da zayıf gösterecek ceket hangisidir? Bu soruların yanıtı bir kadının vücut tipini iyi bilmesi ve ona göre seçim yapması gerekir. Böylece karşı gözün göreceği hoş bir görüntü yaratacaktır.

Peki, Vücut Tipine Göre Ceket Seçimi Nasıl Olmalıdır

Bir kadın armut tipi (bel ince basenler şişkin) vücuda sahipse belini tamamen saran, kısa boylu ceketlerden kaçınmalıdır. Bu tip ceketler basenleri daha da ortaya çıkaracaktır. Armut tipi vücuda sahip olan kadınlar basenleri saran trençkot tarzı ceketler tercih etmelidirler. Ya da üst bölgesi kürkle, desenle detaylandırılmış olan bir model tercih etmek doğru bir seçim olacaktır. Eğer kısa bir ceket tercih etmek isterlerse, ceket boyu kuyruk sokumunda olmalıdır.

Elma tipi (göbek bölgesinde fazlalık olanlar) vücutlu kadınlar ise bacakları ince olacağından rahatlıkla kısa ceketleri tercih edebilirler. Ancak dikkatleri karından uzaklaştırmak için ceket seçimi dar olmamalıdır. Aynı zamanda üstü dar alta doğru bollaşan uzun ceketler tercih etmeleri üst bölgeyi daha uzun gösterecektir. Böylece bacaklarındaki inceliği vücutlarına da yansıtabileceklerdir.

Vücut Tipine Göre Ceket Seçimi Nasıl Olmalıdır?Kum saati vücut tipine (beş oyuntusu fazla olan) sahip olan kadınlar en avantajlı olanlardır. Bu yüzden belinin inceliğini ön plana çıkarmak kıyafetin üzerlerinde daha hoş durmasını sağlayacaktır. Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz, bol kesimlerden kaçınmalısınız. Üzerinize oturan dar kesinler sizin için en güzel model olacaktır. Son olarak minyon tipliyseniz de kısa ceketleri tercih etmeli, şişme montlardan kaçınmalısınız.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video