13 Temmuz 2024
Teknoloji

Whatsapp Nasıl Kurulur ve Nasıl Kullanılır

Son zamanların en çok kullanılan konuşma ve mesajlaşma seçeneklerinden biri de whatsapp. Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birden bire 7’den 7’e herkesin dilinde bir “whatsapp’dan yollarım, whatsapp’dan yaz, whatsapp’dan konuşalım” gibi cümleler kurulmaya başlandı. Hayatımızın bir parçası, yaşamımızın nerdeyse tamamı oldu whatsapp ve akıllı telefonlar. Peki adı bu kadar sık geçen whatsapp nedir? Whatsapp, iPhone ve androidlerde kullanabilen, internet üzerinden mesaj ve dosya iletme programıdır. GSM operatörlerine ödenecek meblağı da ortadan kaldıran whatsapp uygulaması hem hesaplı hem de pratik haliyle gündelik yaşamda büyük bir kolaylık sağladı.  Peki bu whatsapp nasıl kurulur diyorsanız ondan da bahsedelim.

Whatsapp Kurulumu

Öncelikle whatsapp uygulaması telefona kurulan bir uygulamadır. Bu uygulamayı kurabilmeniz için telefonunuzun bu uygulamayı desteklemesi gerekmektedir. Bu uygulamayı destekleyen bir akıllı telefona sahipseniz telefonunuzun indirme özelliğini kullanarak indirme kutusuna whatsapp yazıp aratmanız gerekir. Çıkan sonuçlardan whatsappı seçip “indir” butonunu seçtikten sonra whatsap uygulamanız kullanıma hazır demektir. İndirdiğiniz uygulamayı açtığınızda o, yapmanız gereken şeylerle ilgili sizi yönlendirecek. İlk olarak soracağı soru hangi ülkeden olduğunuz olacak. Ülkenizi seçtikten sonra telefonunuza indirdiğiniz uygulamayı hangi telefon numarası ile kullanacağınızı soracaktır. Hangi telefonunuza indirdiyseniz o telefonun numarasını vermeniz gerekir. Telefon numaranızı yazdıktan sonra bir hata veya başka bir problemde size ulaşabilecekleri bir e posta adresi isteyecekler. E posta adresinize de kullandığınız e posta adresini girmeniz önemlidir. Bütün istenilen bilgileri girdikten sonra telefonunuza bir onay kodu gönderilecek. Mesaj olarak gönderilen onay kodunu istenilen ekrana yazdıktan sonra whatsapp kurulumunuz gerçekleşmiş olacak. Profil bilgilerinizi girdikten sonra whtsapp’ınız  kullanıma hazır.

whatsapp-1

Whatsapp Kullanılışı

Gelelim whatsapp nasıl kullanılır sorusunun yanıtına… Kurulumunu yaptığınız whatsapp uygulamasını kullanmak oldukça kolaydır. Telefon rehberinizde olan herkesin eğer varsa whatsapp kişiler listesine geldiğini göreceksiniz. Konuşmak istediğiniz kişiyi seçip konuşma ekranı geldiğinde klavyeyi kullanarak istediğiniz kişi ile konuşmaya başlayabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra kişiyle özel konuşma yapabileceğiniz gibi, oluşturduğunuz gruptan da istediğiniz arkadaşlarınız ile konuşma yapabilirsiniz. Durumunuzu, fotoğrafınızı, isminizi listenizde olan herkes görecektir. Çağın gerisinde kalmamak için whatsapp kullanmaya başlamanız oldukça önemli.

 

Whatsapp kurulum ve kullanılışı özetle böyle. Oldukça kolay ve hesaplı.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video