27 Şubat 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Saç Kırıklarına Evde Nasıl Çözüm Getirilir

Uzun saçlara sahip olup kırıklarıyla başı dertte olmayan çok az insan vardır. Saç kırıklarınızı aldırmak için kuaföre gittiğimizde sonuç çoğu kez aynıdır ne yazık ki. 3-4 santim kırık aldırmak için gittiğiniz kuaför koltuğundan, hayli kısalmış saçlarla çıktığınız olmuştur muhakkak. Saç kırıklarına evde nasıl çözüm getirilir sorusuna yanıt bulalım o halde.

Saçlarınızda ne kadar fazla kırık olursa saç kendini bir yenileyemez, istediğiniz kadar bakım kremleri serumları, maskeleri ve kürleri uygulayın nafile. Sadece yeni kırık oluşumunu engelleyebilirisiniz yani tek çözüm saç kesimi olacaktır.

kuru-saclar-icin-bakim-nasil-yapilir-1Saç kırıkları nasıl gider?

Öncelikle saçlarınızın kırılmaması için ne yapmak gerektiğine bakalım. Saçlarınızı boya ve bakım işleminde organik malzeme ve ürünleri kullanmanız, koruma aşamasında son derece etkili olacaktır.

Saç kırıklarını oluşmadan önlemenin bir yolu da saçları ıslakken taramamak ve fırçalamamak olmalıdır. Islak saçlar kırılmaya daha müsait olduğundan bu noktaya dikkat etmek gerekir.  Saçları kuruduktan sonra taramak daha akıllıca olacaktır. Tarama işlemini meal ya da plastik tarakla değil de tahta malzemeyle üretilmiş bir tarakla taramak da kırılmaları önlemede oldukça etkilidir.

Düzenli olarak haftada 2 kez sıcak bitki yağları ile saç diplerinden uçlara doğru bakım yaparak vitamin ve mineral takviyesi yapabilir, nemli bir havluyla yağ saçlarınıza iyice zerk edene kadar bekletebilirsiniz. Böylelikle saçlarımızdaki hafif kırıkların onarılmasına yardımcı olmuş olursunuz.

Saç kırıkları için evde doğal maske nasıl yapılır?

Yumurta, bal, zeytinyağı mineral ve protein içerir.  Yarım yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 adet yumurta sarısını karıştırarak saç diplerinden uçlara uygulayarak sürün. 30 dakika bekledikten sonra yıkayın. Haftada 1 kez uyguladığınızda saç uçlarınızdaki kırıklara çok iyi geldiğini göreceksiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video