27 Şubat 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Saç Dökülmesi Nasıl Durdurulur, Hangi Şampuanlar Kullanılır?

Kadınlarda ve erkeklerde belirli  bir yaştan sonra veya günlük yaşamın stresi yüzünden vücutta ilk tepkiyi veren genelde saçlar olabiliyor. Dökülen saçların dipten ve tamamen dökülmesi, cerrahi bir işlem yapılmadığı sürece bir daha kolay kolay saçın çıkmayacağı anlamına gelir.  Bu sebeple saçların dökülmeye başladığının ilk anlaşıldığı andan itibaren hemen harekete geçmek ve acele etmek gereklidir.  Saç dökülmesi nasıl durdurulur, saç dökülmesine karşı şampuan kullanımı nasıl olmalıdır sorusunun yanıtına bir bakalım.

Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuanlar

Saç dökülmesini önleyici olarak geliştirilmiş bazı medikal şampuanlar var. İşte onlardan birkaçı…

Sebamed:  Cilde oldukça uyumlu bir şampuandır. Saç dökülmesini minimum seviyeye düşürür. (200 ml 18 TL civarında satılmaktadır.)

sebamedTresan:  İçeriğinde aktif ısırgan otu vardır. Bilindiği gibi ısırgan otunun bilimsel olarak tüy artırma özelliği vardır. ( 500 ml 18 TL  civarında satılmaktadır.)

tresanBioxcin:  Bioxcin saç köklerini besleyerek güçlenmesine ve eğer saç hücreleri henüz canlıysa yeni saç üretimine sebep oluyor. ( 300 ml 25 TL. civarında satılmaktadır.)

bioxcinBioblas:  İçeriğindeki çeşitli vitamin ve minerallerin varlığı ile saç köküne etki ederek güçlenme ve canlanma sağlıyor. Yeni saçların da çıkmasını sağlıyor. ( 40ml 10 TL  civarında satılmaktadır.)

bioblasProzinc:  Saç tellerine ayrı ayrı bakım yapan; yağlanmaya ve kepeğe karşı oldukça etkili bir bakım şampuanı .  Saç dökülmesini de önlediği biliniyor. ( 150 ml 15 TL. civarında satılmaktadır)

prozincHem erkek hem bayanların ortak sorunu olan saç dökülmesini engelleyen en önemli ve bilinen markaları bu şekilde sıralayabiliriz. Doğanın armağanı olan şifalı bitkiler ve maddelerle hazırlanan bu ürünler sayesinde doğanın bu sihirli gücünü saçlarda ve aslında tüm vücut üzerinde hem güzellik hem de sıhhat anlamında hissetmek mümkün.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video