15 Temmuz 2024
Teknoloji

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Dünyanın sosyal ağlar üzerindeki en önemli video paylaşım sitesi olan Youtube sadece video izlemek için değil kendi videolarımızı paylaşarak para kazanma yeri olarak ta biliniyor. Özellikle video çekme konusunda merakı olanlar yada internet üzerinden para kazanmak isteyenlerin sık sık araştırdığı YouTube Para Kazanma nasıl olur ve Youtube kanal nasıl açılır sorularını sizler için araştırdık.

Youtube üzerinden para kazanabilmek için öncelikle Yuotube’nin özelliklerini çözmek gerekiyor. İnsanlar youtube girdiklerinde izlemek istedikleri videoyu aratır ve izlerler. Ancak bu izleme genelde orada bitmez. Video bittikten sonra, hemen altındaki diğer video da bakarlar.

Sonra bir diğeri ve sonraki derken Türkçe bir kliple başlayan video izleme macerası Japonya da meydana gelen trafik kazasına ait video ile sonlanıyor. İzlenen bu videoların hepsinin öncesinde veya içerisin de de youtube’nin yerleştirmiş olduğu reklamlar izleyicilerin dikkatini çekmeye çalışır. İşte bu reklamlar bizlere de para kazanma imkanı sağlıyor.

Para kazanmanın yanı sıra bu işi hobi olarak ta görebilirsiniz. Bu sistem sayesinde çok ciddi paralar kazanabileceğiniz gibi günlerce harcadığınız emeklerinizin karşılığını alamayabilirsiniz de. Bu tamamıyla yüklediğiniz videoların ilgi çekiciliğine, kalitesine ve sizin çalışma ciddiyetinize bağlı olarak değişecektir. Ancak ister hobi, isterse gelir elde etmek için yapın her durumda yüklediğiniz videoların özgün olması gerekmektedir.

Youtube üzerinden video paylaşmak ve para kazanmak için yotube kanalı açmanız gerekmektedir. Aşağıda youtube kanalı nasıl açılır adım adım açıklıyoruz.

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Eğer ilgi göreceğini düşündüğünüz videolar çektiğinize inanıyorsanız, sabırlı ve inançlı bir şekilde uzun bir yola çıkmak istiyorsanız öncelikle youtube ortağı olmanız gerekmektedir. Yani bunun anlamı yüklediğiniz videoların üzerine Google’nin reklam yerleştirmesine izin vermeniz gerekiyor. Şimdi bu adımları açıklayalım.

  1. Öncelikle var olan veya Youtube Hesabı Nasıl Açılır başlıklı makalemizde anlattığımız şekilde açacağınız yeni hesabımıza giriş yapmalıyız.
  2. Hesabımıza giriş yaptıktan sonra bu sistem henüz ülkemize resmiyet kazanmadığı için ilk olarak ülke ismini değiştirmemiz gerekiyor. Profilimize girdikten sonra ülkeyi United States(Amerika Birleşik Devletleri) olarak değiştiriyoruz.
  3. Daha sonra menüden “kanalım” linkine tıklayarak yeni kanal oluşturma işlemini yapıyoruz. Bu işlem aynı zamanda hizmet şartlarını kabul ettiğimiz anlamına gelir.
  4. Youtube kanalı oluşturma işleminden sonra ilk yapmamız gereken işlem, Kanal Ayarları > Para Kazanma sekmesine tıklayarak “Para Kazan”ı açmak. Sayfanın yönlendirdiği içerikleri kabul ederek ilerliyoruz ve para kazanma sekmesine tıkladıktan sonra “Hesabımı Etkinleştir” e tıklıyoruz.
  5. Karşımıza çıkan hesap etkinleştirme bölmesinde, video yükleme, para kazanma ve dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili bilgileri okuduktan sonra para kazanma sekmesine tıklıyoruz ve sözleşme maddelerini kabul ederek kanal açma işlemlerini tamamlıyoruz.
  6. Son olarak hesabımızı Adsense hesabına bağlamamız gerekiyor. Bunun için Kanal Ayarları>Para Kazanma>Adsense linklerine tıklayarak başvurumuzu yapıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken ise bilgilerin doğru olması. İsim ve banka bilgilerini ödeme alabilmek için doğru olarak vermeliyiz. Yine bu bölümde ülkeyi Türkiye olarak seçmeliyiz.

Youtube Kanalı Nasıl Açılır? 2

YouTube kanalı oluşturma ve YouTube Para Kazanma basamakları aslında işin kolay olan bölümü. Eğer bu işlemleri para kazanmak için yapıyorsanız kararlı bir şekilde, özgün videolar çekerek ve inanarak bu işi yapmalısınız. Youtube para dağıtan bir site değildir. Ancak para kazanılabilecek bir sitedir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video