14 Temmuz 2024
Genel

Youtube Hesabı Nasıl Açılır?

Hızla gelişen internet dünyasında bazı projeler o kadar büyük oluyor ki, tüm insanlar bir anda bu projenin etkisi altında kalıyor. Bu projelerden biride tabii ki youtube. İnternet kullanıcılarının youtube ile mutlaka bir yerde yolu kesişiyor.

Gerçi yolumuzun kesişmesine gerek kalmadan  zaten biz kendimiz o yola gidiyoruz. Peki gittiğimiz bu yolda yani Youtube’da daha eğlenceli vakit geçirmek için YouTube’da hesap oluşturma nasıl olur?

Youtube üzerinden normalde hiçbir hesap açmadan videoları izleme, sosyal medya hesaplarımızda paylaşma gibi işlemleri yapabiliyoruz. Yani eğer sadece video izlemekle yetiniyorsanız bir hesap açmanıza gerek yok.  Fakat bazen öyle bir video izlersiniz ki, ya sizi alır götürür uzaklara, ya da kahkahalara boğar.

Yani çok beğenirsiniz ve orda hemen duygularınızı paylaşmak istersiniz. Veya beğen, abone ol, daha sonra izle ve izleme geçmişi gibi özelliklerden faydalanmak istersiniz. Bu tür durumlar için YouTube’da hesap oluşturma gerekli. Ya da daha cazip bir fikir. YouTube Para Kazanma. Bunun için de bir hesabınızın olması gerekli. Peki Youtube’de nasıl hesap açılır?

Youtube Hesabı Nasıl Açılır? 1

Youtube bir Google servisidir ve eğer bir Google hesabınız varsa onunla Youtube giriş yapabilirsiniz. Eğer bir Google hesabınız yoksa Youtube üzerinden bir hesap açabileceğiniz gibi Google üzerinden de hesap açabilirsiniz. Konumuz Youtube olduğu için çok basit bir işlem olan Youtube hesap açma nasıl yapılır ona değinelim. Bu işlemi hem bilgisayarınızdan hem de telefonunuzdan yapabilirsiniz.

Bilgisayar kullanarak Youtube Hesabı aç :

 1. com adresini açın.
 2. Sağ üst köşede bulunan “oturum aç”a tıklayın.
 3. En altta yer alan “Hesap Oluştur”a tıklayın ve açılan ekrandaki bilgileri girerek hesabınızı oluşturun.

Mobil site üzerinden Youtube Hesabı aç :

 1. Tarayıcınızdan youtube mobil siteyi açın.
 2. Rehbere dokunun ve “oturum aç”a tıklayın.
 3. Hesap oluştur’u seçin ve açılan ekrandaki bilgileri doldurarak hesabınızı oluşturun.

İOS işletim sistemi kullanan tablet ve telefonlarda bu yöntem kullanılarak hesap açılabilmektedir.

Youtube Hesabı Nasıl Açılır? 2

Android ile Youtube Hesabı aç :

 1. Eğer telefonunuzu bir Google hesabı kurduysanız zaten youtube bu hesapla açılacaktır. Eğer hesabınız yoksa Youtube programını çalıştırın.
 2. Menüye tıklayın ve Oturum aç’a tıklayın.
 3. Hesap Ekle’ye yada eğer başka bir hesap açmak istiyorsanız (+) tıklayın.
 4. Açılan sayfada bilgileri girerek hesabınızı oluşturun.

Youtube Hesabı Nasıl Açılır? 3

Artık bir hesabımız olduğuna göre istediğimiz videoyu beğenebilir, yorum yapabiliriz. Ancak bu sizin için yeterli değilse ve daha fazlasını istiyorsanız, kendi videolarınızı paylaşarak YouTube Para Kazanma seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Youtube bize ortaklık imkanı sunarak videolarımızı yükleme ve videolar üzerine eklediği reklamlar sayesinde bize para kazanma imkanı da sunuyor. Bunun için yapmanız gerekenleri YouTube Kanalı Nasıl Açılır başlıklı makalemizde bulabilirsiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

 • Quality
 • Price
 • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video