24 Temmuz 2024
Genel

Whatsapp Engelleme Nasıl Anlaşılır?

Telefonla konuşmanın dışında günümüzde en yaygın kullanılan iletişim alanlarından biri internet üzerinden whatsapp ile mesajlaşmaktır. Bu kadar popüler olmasının ana nedeni internet üzerinden yapılan bu mesajlaşma trafiğinin ücretsiz olması, kullanımının çok basit olması, kolaylıkla birden çok kişiyle ayna anda görüşme yapılmasını sağlanması sayılabilir.

Uygulama öyle bir noktaya geldi ki bu mesajlaşma sistemi üzerinden telefonla arama dışında görüntülü telefonla arama bile yapılabiliyor. Ancak teknoloji bu kadar hızlı gelişirken bazen takip etmekte zorlandığımız ya da bilmediğimiz özellikleri de olabiliyor. Mesela siz iletişim halinde olduğunuzu düşünürken karşı taraftan biri sizi engellemiş olabilir.

Size WhatsApp’ta engelleme nasıl yapılır, WhatsApp’ta engellendiği nasıl anlarım, whatsapp engel kırma nasıl yapılır gibi konularda detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

WhatsApp’ta engellendiyseniz anlamanız için birkaç ipucu vardır. İletişime geçmeye çalıştığınız kişinin whatsapp son görülme bilgisini göremezsiniz. Ya da çevrimiçi durumunu whatsapp sohbet ekranında bulamazsınız. Aynı zamanda profilinde bir değişiklik yapmışsa siz bu değişikliği göremezsiniz.

Mesaj gönderirsiniz. Ancak gönderdiğiniz mesajlar çift onaya dönmez, tek onay olarak kalır. Bu durum uzun süre devam ederse, telefonun bozulması ya da internetin devre dışı olması gibi ihtimaller azalır, kişinin sizi whatsapp üzerinde kesin olarak engellediğini anlayabilirsiniz.

Whatsapp Engelleme Nasıl Anlaşılır? 3

Whatsapp engel kırma yöntemi ancak engellemeyi siz yaptıysanız kaldırma şeklinde mümkündür. Aksi takdirde whatsapp’ın deksteklediği bir yöntem mevcut değildir. Eğer siz whatsappta engelleme yapmak istiyorsanız öncelikle şunu belirtelim, telefonunuzda kayıtlı kişileri engelleyebilirsiniz. Bunun için önce WhatsApp’ı açın, sırasıyla menü, ayarlar, hesap, gizlilik ve engellenen kişiler bölümüne geçin.

Sağ üst bölümde kişi işareti göreceksiniz. Buradan engellemek istediğiniz kişiyi işaretleyin, bu kadar. Artık o kişi sizinle iletişime geçemez. Engellediğiniz kişiyi tekrar iletişime açmak için yapmanız gereken ise sırasıyla, menü, ayarlar, hesap, gizlilik, engellenen kişiler bölümüne geçmek olacaktır.

Bu bölümde engellenen tüm kişiler görülür. Engellemeyi kaldırmak istediğiniz kişiyi seçin ve karşınıza çıkan menüden engellemeyi kaldırıp tuşlayarak engellemeyi açın.

Whatsapp Engelleme Nasıl Anlaşılır? 2

Whatsapp profil fotoğrafı istediğiniz sıklıkta değiştirilebilir. Bunun için neler yapmanız gerektiğini ise kısaca şöyle açıklayalım. Lütfen telefonunuzda bu işlem sırasını takip edin. Önce whatsapp’ı açın. Ardından menü ve sonra ayarlar bölümüne geçin.

Ayarlar bölümündeki profil fotoğrafınızın üstüne gelin.. Ardından kamera ikonunu tuşlayın yeni fotoğrafınızı ekleyin. Ekleme işlemini galerinizdeki mevcut fotoğraflardan biri ile yapabilirsiniz. Ya da telefonunuzla yeni bir fotoğraf çekip ekleyebilirsiniz.

Whatsapp ile haberleşme günümüzde iletişim firmalarının paketlerine dahil ettiği sms mesajlardan daha yoğun ve yaygın kullanılmaktadır. Mesajlara göre bir avantajı da mesaj attığınız kişinin ne kadar zaman önce whatsapp uygulamasında aktif olarak bulunduğunun görülmesidir.

Whatsapp Engelleme Nasıl Anlaşılır? 1

Aynı şekilde size ulaşmaya çalışan kişide whatsapp son görülme durumunuza bakarak en son ne zaman ulaşılabilir olduğunuzu anlayabilir. Nasıl kontrol ederim derseniz çok basit. Whatsapp’ı açın. Eğer ulaşmaya çalıştığınız kişi gün içinde, yakın zamanda  görüştüğünüz biriyse sohbetler bölümünde isminin karşısında sağ tarafta en son hangi saatte whatsapp’taymış görebilirsiniz.

Gün içinde çok yoğunsuzun iletişimde olduğunuz kimseyi de kırmak istemiyorsunuz ancak whatsapp mesajlarına da yanıt veremiyeceksiniz. O zaman hemen whatsapp durumunuzu güncelleyin. Bunun için çeşitli seçenekler bulunuyor: Meşgul, müsait, okulda, sinemada, uyuyor, pili bitmek üzere gibi. İsterseniz yeni bir durum siz de ekleyebilirsiniz. Bunun için önce whatapp’ı açın sırayla, menü, durum bölümlerini seçin ve size en uygun seçeneği işaretleyin.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video