Sarıyere Nasıl Gidilir?

Yayınlanma Tarihi: 6 Ekim 2017 Ekleyen: admin


Sarıyer, İstanbul için çok büyük önem taşıyan ilçelerden bir tanesidir. Konum olarak çok merkezi olması ve kendine özgü özellikleri ile birçok kişinin ilk tercihi olan bu ilçeye ulaşımda son derece pratik ve kolaydır. İlçenin denize kıyısı olduğundan vapurlarla gelmek mümkündür. Bunun yanı sıra hemen hemen her yerden kalkan Sarıyer İETT otobüsleri bulunmaktadır. Hangi yöntemin tercih edileceği Sarıyer’e nereden gidileceğine bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Sarıyere Nasıl Gidilir?

Kadıköy ve Eminönü’nden Sarıyer’e gidiş

Kadıköy ilçesinden Sarıyer’e gidiş için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Peki, Kadıköy’den Sarıyer’e nasıl gidilir? Bunun için en çok bilinen ve tercih edilen yöntem Beşiktaş’a geçip oradan Sarıyer’e gitmektir. Bunun için ilk olarak Beşiktaş vapurlarına binilmeli ve sahilden kalkan 40t adlı otobüse binilmelidir. Bu sayede Sarıyer’e ulaşmak mümkündür.

Bunun yanı sıra Kadıköy'den Mecidiyeköy otobüslerine binip oradan dolmuşlara binilmesi de mümkündür. Eminönü’nden Sarıyer’e nasıl gidilir dendiğinde ise akla tramvay gelmektedir. Bunun için ilk olarak Kabataş tramvayına binilmeli ve Kabataş’ta indikten sonra 22re otobüsüne binilerek Sarıyer’e ulaşılmalıdır. Bunun yanı sıra tıpkı Kadıköy’den gidişteki gibi Beşiktaş’a gelinmesi ve oradan 40t otobüslerine binilmesi de mümkündür.

Mecidiyeköy ve Bağcılar’dan Sarıyer’e gidiş

Mecidiyeköy, Sarıyer ile yakın konumda olan bir ilçedir. Birçok kişi Sarıyer’e gitmek için buraya gelmeyi tercih etmektedir. Peki, Mecidiyeköy’den Sarıyer’e nasıl gidilir? Bunun için 25g adlı Sarıyer otobüslerine binilmesi yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra köprülü kavşaktan Sarıyer dolmuşları da kalkmaktadır. Bunun yanı sıra Bağcılar’dan Sarıyer’e ulaşmakta mümkündür.

Sarıyere Nasıl Gidilir? 2

Bağcılar ve Sarıyer arası mesafe 34 dakika civarındadır. Peki, Bağcılardan Sarıyer’e nasıl gidilir? Buradan Sarıyer’e gidiş için ilk olarak tramvaya binilmeli ve Kabataş’a ulaşılmalıdır. Son durak Kabataş olduğundan oradan da 22re otobüsüne binilmeli ve Sarıyer’de inilmelidir.

6 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...