19 Temmuz 2024
Genel

Absent Nasıl İçilir?

Absent nedir sorusunun cevabı şöyledir: Genellikle %70-%86 alkol içeren güçlü bir alkollü içkidir. En önemli bileşeni Pelin otu ekstraktıdır. Pelin otunun uçucu yağlarında büyük miktarda thujone bulunmaktadır. Thujone, Absent’i Absent yapan ve etkisiyle ünlendiren asıl maddedir.

Absent’in içeriğindeki diğer bileşenler şunlardır: Roman pelin otu, anason, rezene, Hint kamışı, nane, melisa, meyan kökü, melekotu ve diğer bazı otlar.

Absent Nasıl İçilir? 1

Absent genellikle zümrüt yeşili rengindedir ama aynı zamanda şeffaf, sarı, mavi, kahverengi, kırmızı ya da siyah olabilmektedir. Absent’e yeşil rengini veren klorofildir. Klorofil ışıkta dağıldığından Absent koyu cam şişelere doldurulmaktadır.

Karakteristik yeşil rengi dolayısıyla Absent “Yeşil peri” ve “Yeşil cadı” takma isimlerini almıştır. Diğer renkler ise özel katkılarla oluşmaktadır (nar özü, Catechu akasyasının siyah özü, gıda boyası).

Absent nedir nasıl içilir sorusu şöyle cevaplandırılabilir: Absent çok acıdır bu nedenle şeker bulunan filtre ile soğuk su bulunan bardağa dökülmektedir. Bu işlemden sonra içecek bulanık beyaz renge dönmektedir çünkü Pelinin uçucu yağları güçlü alkol çözeltisinde çözündüğünde emülsiyon oluşturmaktadır. Bu yönteme Fransız yöntem adı verilmektedir.

Absent gerektiği gibi içilirse çok lezzetli bir içecektir. İçme kuralları genellikle acıyı hafifletmek ve içimi eğlenceli hale getirmek içindir. Kolay olmasa da Absent’i direk içenler bulunmaktadır. Kolay değildir çünkü öz tadını beğenebilecek kişi sayısı azdır.

Absent Nasıl İçilir? 2

Absent 0 Celcius dereceye kadar soğutulup direk içilmektedir. Absen’in genellikle mezesi yoktur ama içişten sonra acı çikolata, narenciye hatta deniz ürünleri tüketilebilmektedir.

Absent iştah arttırıcı ve yemek öncesi içeceklere dahil olduğundan küçük dar kadehlerden içilmektedir. Absent fiyat olarak biraz yüksektir. Absent Yeşil Peri nasıl içilir yöntemleri arasında Çek metodu da bulunmaktadır. Ateşle yapılan bu gösterişli sunuş, ateşin içeceğe sıçrama nedeniyle tehlikelidir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video