13 Temmuz 2024
Genel

At Resmi Nasıl Çizilir?

Resim yapabilmenin bir sanat olduğu herkes tarafından bilinir. Kimi insanlar hiçbir eğitim almadan mükemmel çizimler ortaya çıkarabilirler. Bu tür insanların görsel zekaları genellikle çok yüksektir. Bir şeye baktıklarında onu ayrıntılarına kadar keşfederler.

At Resmi Nasıl Çizilir?

Bu gördükleri şeyi hafızalarında tutabilmeleriyle de alakalıdır. Gördüklerini resim haline getirdiklerinde, gözünüzle gördüğünüzün aynını kağıda aktarmış olduklarını fark edersiniz. Böyle yetenekli insanlar, diğer insanları resme çekebilmek için bazı metotlar geliştirirler. Onlara göre bu yetenek çalışılarak da elde edilebilir.  Bunun için herkesi heveslendirecek küçük adımlarla zor şeyleri çizmeyi kolaylaştırırlar.

At resmi çizme oldukça uğraştırıcıdır. Bir ortamda at resmi çizebilen insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. İyi bir at resmi çizmek zaman alır. İyi bir at resmi çizmek için kollar sıvanmadan önce küçük adımlarla at çizmeyi öğrenmeyi tercih ederseniz, hevesiniz kırılmaz. At çizimine başlamadan önce bir at resmini incelemeniz önerilir.

Çoğu insan bir şeyi çizmeleri istenirse, o şeyin ayrıntılarına odaklanır. Kısa bir sürede ayrıntıların tamamını görebilmek ciddi bir tecrübe ister. Eğer resim çizmeye yeni başlamışsanız, ilk odaklanmanız gereken genel hatlardır.

Bir at çizmek istiyorsanız, atın büyük kısımlarını kaç hamlede çizebileceğinizi gözünüzün önüne getirmelisiniz. Resmi gerçekçi kılan, ayrıntılardır. Ancak resmin geneli çizdiğiniz şeyi, gerçeğine en çok benzeten şeydir.

Yukarıda anlatılan taktikler at çizimi için de geçerlidir. Bir at çizeceğinizde önce toynaklarına veya kıllarına odaklanmamalısınız. Atın, başının boynuyla nasıl birleştiğine veya boynun gövdeyle nasıl birleştiğine bakmalısınız.

At çizimi iki şekilde yapılır. İlki çocuklar için olan çizimdir. Resim çizildiğinde ata benzeyecektir. Ancak ayrıntıları olmayacaktır. İkinci çizim ise sizi biraz daha uğraştıracak ve gerçekçi bir resim elde etmenizi sağlayacaktır.

Çocuklar için at çizimi oldukça basittir. Genellikle geometrik cisimlerden yararlanılır. Önce atın başı için bir yuvarlak çizilir. Ardından bu yuvarlağın sağ alt köşesine bir dikdörtgen çizilmelidir. Bu dikdörtgenin kenarları oval olmalıdır. Bu dikdörtgenin yuvarlak ile birleştiği yer silinir. Yuvarlak, atın kafası olurken kenarları oval olan dikdörtgen atın ağzı olacaktır. Ardından boyna geçilir.

At Resmi Nasıl Çizilir? 1

Atın kafasının üst kenarından dışa bükey,iç kenarından iç bükey yarım daireler çizilir. Bu yarım daireler atın boyun sınırlarını ifade eder. Sıra atın gövdesine gelir. Gövdesi için bir biraz üst kenardan biraz bombeli bir çizgi çizilir. Ardından çizginin sonuna bir yuvarlak daha çizilir ve bu atın arkası olur. Bu kısma atın arka ayakları eklenir. Üstteki gövde çizgisine benzer bir çizgi alta da çizilir.

Gövdenin alt hizası belirlenmiş olur ve bu kısmın boyunla birleştiği yerlere de ön ayaklar eklenir. Bu çizimde önemli olan geometrik şekillerin belirli kısmının silinmesidir. Atın iskeletini elde ettikten sonra istediğiniz şekle getirebilirsiniz.

Biraz daha profesyonel olan çizimler de bu temelde çizilir. Resim çizmek için yardımcı geometrik şekiller vardır. Profesyonel resimlerde bu geometrik şekiller daha fazla çeşittedir. Profesyonel çizimlerde silinmesi ve eklenmesi gereken kısımlar daha fazladır. Hatlar, çocuk çizimlerine göre biraz daha keskin olur. Önünüzde gerçek bir at resminin bulunması daha gerçekçi olmasına yardımcı olur.

At Resmi Nasıl Çizilir? 3

O resme bakarak gölgelendirme ve ayrıntılandırma işlemi yapabilirsiniz. Çocuk resimlerinde esneklik önemli iken, profesyonel resimlerde ayrıntılandırma önemlidir. Atın kuyruğundaki tellerin tek tek çizilmesi, resmi daha gerçekçi kılar. Profesyonel resimlerde atın tüyleri üzerine de çalışılır. Bir at resmi gerçekçi kılınmak isteniyorsa, tüylerin gölgelendirilmesine dikkat edilmelidir. Özellik yüz hatlarının beyaz kalması daha güzel bir görüntü verecektir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video