18 Temmuz 2024
Genel

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Aydınlatıcılar, doğal makyaj görünümünü tamamlayıcı ürünlerdir. Doğal ışığın yüzümüze vurduğu yerler ön plana çıkartılarak, aydınlatılır. İçerisindeki hafif ışıltılar sayesinde hem makyajın yüzümüzde daha iyi görünmesini sağlar hem de kullanılan fondöten ve pudranın mat görüntüsünü yok eder. Ufak dokunuşlar ile yapılan aydınlatıcı ürünlerin etkisi oldukça büyüktür.

 

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır? 1

Ayrıca aydınlatıcı ürünler sayesinde yüzünüz olduğundan daha canlı ve sağlıklı görünecektir. Aydınlatıcı kullanımı bölgesel olarak farklılık göstermektedir. Bu nedenle yüz hatlarında kullanılacak aydınlatıcıların etkisi mutlaka bilinmelidir. Aksi takdirde yapılan makyajı hatalar ile söndürebilirsiniz. Aydınlatıcı ürünler genellikle göz çevresi, kaş altları, yanak, burun ve alın kısımlarına uygulanmaktadır.

Aydınlatıcılar özel fırçaları yardımı ile uygulanmaktadır. Belli bölgelere uygulanabilen aydınlatıcı ürünler, her bölgede farklı bir özellik göstermektedir. Göz aydınlatıcı nasıl kullanılır sorusu iki şekilde açıklanabilir. Öncelikle göz pınarına uygulanan aydınlatıcı gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayacaktır.

Bu durumda göz makyajınız oldukça etkili görünecektir. Göz aydınlatıcısının diğer bir kullanım alanı ise göz morluklarını kapatmasıdır. İnce bir tabaka halinde gözaltı morlukları üzerine uygulanan aydınlatıcı, gözlerin daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Aydınlatıcı pudra nasıl kullanılır sorusu ise, bayanlar arasında oldukça sık sorulan bir sorudur. Yüzün daha parlak görünümünü sağlamak için elmacık kemiğinin biraz üzerine aydınlatıcı fırça ile uygulanması halinde yüzünüz daha parlak ve sağlıklı görünecektir.

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır? 2

İsterseniz burun ucunuza ve alın bölgenize de aydınlatıcı pudra uygulayarak doğal bir ışıltı elde edebilirsiniz. the balm aydınlatıcı nasıl kullanılır sorusunun cevabı oldukça fazladır. Yapısının yumuşak olması sebebiyle sürümü de oldukça kolay olan the balm aydınlatıcı, alın, dudak bitiminin biraz üzerine, çene bölgesine ve elmacık kemiğinin üzerine uygulanmaktadır.

Bu sayede gün boyu pudra etkisinden çıkarak, daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Aydınlatıcı ürünler yüzünüzün doğal parlaklığını vererek, makyajın etkisini de azalmaktadır. Kolaylıkla makyajınızda hilelerde yapabileceğiniz aydınlatıcı ürünler sayesinde, makyajlı yüzünüz ile makyajsız gibi görünebilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video