13 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Balık Sırtı Nasıl Örülür?

Balıksırtı örgü, hem günlük hayatımızda hem de geceleri rahatlıkla kullanabileceğiniz en sıklıkla tercih edilen saç örgü modelleri arasındadır. Evde kendinizin de yapabileceği balıksırtı, yapması zor gibi görünse bile eliniz alıştıkça hem kendiniz hem de başkası için rahatlıkla yapabilirsiniz.

Balık sırtı nasıl yapılır kısaca bunu anlatalım.  Saçlarınızı balıksırtı örgü yapmak için temiz ve yumuşak olmasına özen gösterin. Temizlediğini saçlarınızın kurutun ve sonrasında güzelce tarayın. Balıksırtı yapacağınız bölgede 1 adet saç tutamını 3 eşit parçaya ayırın.

Balıksırtı örgü için ilk adım normal saç örgüsü gibidir. Ayırdığınız 3 eşit tutamdan düz örgü örün ve daha sonraki adımlarda sağdan ve soldan yeni saç tutamları ekleyin. Balıksırtı örgü yapılışında dikkat edilmesi gereken nokta, her yeni saç tutamı aldığınızda parmaklarınızla saç tarar gibi aldığınız tutamları düzeltmenizdir. Böylelikle saçlarınızın derli toplu olmasını ve dağılmasını önlemiş olursunuz.

Balıksırtı örgüyü ne kadar öreceğiniz sizin isteğinize kalmıştır. Dilerseniz yarım örebilir, dilerseniz tamamını örebilirsiniz. Balıksırtı örgü modelini isterseniz aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz. Eğer saçınızda ombre ya da balyaj gibi uygulamalar varsa, örgü tutamlarınız hoş bir görünüm alacaktır.

Balık Sırtı Nasıl Örülür? 1

Balık Sırtı Nasıl Örülür? 2

Balık Sırtı Nasıl Örülür? 3

Son olarak örgünüzü bitirdiğinizde saçınıza lastik bir toka tokabilirsiniz. Saç spreyi ile çıkan saç tellerini toplayabilir ve son şeklini vererek düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz.

Balık sırtı, ters örgü ile de yapılabilir. Ters örgüde, örgü yaparken tutamlar alt kısımdan geçirilir. Düz örgüde ise saç tutamları üstten geçirilir.

Balık Sırtı Nasıl Örülür? 4

Balık sırtı nasıl yapılır sizin için hazırladığımız görsellerde adım adım izleyerek uygulayabilirsiniz.

Balık Sırtı Nasıl Örülür? 5

Balık Sırtı Nasıl Örülür? 6

Balık Sırtı Nasıl Örülür? 7

Balıksırtı Modelleri

Severek kullanacağınız balıksırtı örgü modellerini sizler için hazırladık.

Balıksırtı Modelleri 1

Balıksırtı Modelleri 2

Balıksırtı Modelleri 3

Balıksırtı Modelleri 4

Balıksırtı Modelleri 5

Balıksırtı Modelleri 6

Balıksırtı Modelleri 7

Balıksırtı Modelleri 8

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video