14 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Bikini Bölgesi Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda nasıl yapılır bikini bölgesi kadınların çokça merak ettiği ve detaylı bilgi edinilmesi gereken bir konudur. Bikini bölgesi oldukça ince deriye sahip olduğundan çok hassas bir bölgedir bu yüzden ağda uygulanmadan önce ve sonra yapılması gereken bir kaç adım vardır.

Bikini Bölgesi Ağda Nasıl Yapılır?

Sir ağdalar besleyici ve doğal içeriklere sahip ürünlerdir ayrıca birçok farklı çeşidi bulunmaktadır bikini bölgesi için ise hassas cilt tipi için üretilmiş olanlar tavsiye edilmektedir bu ürünlere marketlerden rahatlıkla ulaşabilir ve istediğiniz markanın ürününü satın alabilirsiniz.

Ürünü satın aldıktan sonra doğru bir kullanım için ürünün açıklama kısmınızı okumanız tavsiye edilmektedir. Çünkü her ağdanın farklı bir ısıtma şekli mevcuttur. Ağda yapacağınız bölgenin bir kaç gün önceden temizlenmiş olması ve bu bölge de alkollü herhangi bir kozmetik ürünü kullanılmaması gerekmektedir.

Sir Ağda Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer ağdanızı kendiniz yapıyorsanız ilk olarak sir ağdanızı jel kıvamına gelene kadar ısıtmanız yeterli olacaktır. Bikini bölgesi ağda yapımı için oturur pozisyon önerilmektedir. Oturduğunuz yere bir havlu veya bez koymanız hijyen açısından önem taşımaktadır. Bikini bölgesi ağda uygulamak için oldukça hassastır bu yüzden derinin yumuşamış olması gerekmektedir.

Derinin yumuşaması kıl köklerinin rahatlamasına sebep olduğundan acıyı en aza indirmektedir. Bu yüzden ağda uygulamasından önce duş alınması tavsiye edilir. Eğer buna rağmen yoğun bir acı hissediliyorsa eczanelerden temin edilebilen ve özellikle bikini bölgesi için üretilen uyuşturucu içerikli kremleri alıp ağda uygulamasından bir saat önce bölgeye masaj yaparak sürebilirler. Bu kuaförlerin de sıkça kullandığı bir yöntemdir. Ayrıca ağda yapılan bölgeye pudra uygulamak kılları tek tek ayırdığı için ağda yapımını kolaylaştırmaktadır.

Bikini Bölgesi Ağda Nasıl Yapılır? 1

Bölgede bulunan kıl yoğunluğu ve uzunluğu acıyla doğru orantılıdır. sir ağda nasıl yapılır bikini bölgesi öncelikle bikini bölgesini ağdaya hazırlamak ve tahrişi önlemek için tüylerin kısaltılması gerekmektedir. Türlerin kısaltılması daha rahat ve iyi bir sonuç alınmasına yardımcı olacaktır. Ağdanın sıcaklığını önceden kontrol etmek de önem taşımaktadır. Çok sıcak ağda deriyi iyice hassaslaştırıp iyi sonuç alınmasını engelleyecektir. Bu yüzden ağdanın ılık olması bu işlem için idealdir.

Ağdanın sıcaklığının bilekte ölçülmesi önerilmektedir. Bir anda tüm bikini bölgesine ağda yapmaya çalışmak oldukça yanlış ve acı verici bir işlemdir. Bunun yerine ağda yapacağınız bölgeyi küçük bölümlere ayırarak ağdayı uygulamak gerekmektedir. Ağdayı mutlaka kıllarınız yönünde sürmelisiniz, ayrıca ağdayı yoğun bir şekil de sürmek oldukça yanlış bir işlemdir bunun yerine ince bir tabaka halinde sürülmesi gerekmektedir.

Bikini Bölgesi Ağda Nasıl Yapılır? 3

Ağdayı uyguladıktan sonra bantları çekme işlemini kıllarınızın tersi yönün de yapmalısınız. Kullandığınız bezleri çekme yönü oldukça önemlidir bu yüzden bandı aşağıya doğru yapıştırdıktan sonra tek bir hamleyle yukarıya doğru çekmelisiniz. Ne kadar küçük parçalar halinde uygularsanız o kadar iyi bir sonuç elde edersiniz.

Ağda uyguladıktan sonra tahrişi önlemek

Uygulama sonrasında kalan kılların alınması için tekrar ağda uygulamak doğru değildir bu yüzden kalan kılları almak için bir cımbız veya doktor eldiveni kullanabilirsiniz. Bu hassaslaşan bölgenin tahriş olmasını engelleyecektir, bu işlemi yapmak istemiyorsanız ağda yaptığınız bölgenin dilenmesine izin vererek bir kaç gün sonra tekrar ağda yapabilirsiniz.

Bikini Bölgesi Ağda Nasıl Yapılır? 4

Uygulamanız tam anlamıyla bittikten sonra ağda sonrası önerilen yağ ile kalan ağda kalıntılarını temizleyebilirsiniz. Eğer daha iyi bir sonuç almak istiyorsanız bölgeyi ılık su ile masaj yaparak da temizleyebilirsiniz. Bikini bölgesine ağda yaptıktan sonra oluşan kızarıklıklar normaldir fakat oluşan kızarıklık ve tahrişin geçmesi için bebek yağı kullanabilirsiniz. Ağda yaptıktan bir gün sonra bikini bölgesine hafif bir şekilde peeling yapmak bölgede oluşabilecek batık problemlerinin de önüne geçmektedir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video