16 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Çam Sakızı Ağda Nasıl Yapılır?

Günümüzde hanımefendilerin en büyük problemlerinden biri hiç kuşkusuz istenmeyen tüyler. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için her seferinde güzellik merkezlerine gitmek istemeyenler için de evde kolaylıkla uygulayabilecekleri birçok seçenek bulunuyor. Çam sakızı ağda ise bu seçeneklerden en eski ve en kabul gören yöntem olduğundan hanımlar ve hatta erkekler tarafınca da çok fazla tercih ediliyor.

Çam Sakızı Ağda Nasıl Yapılır? 3

Marketlerde, kozmetikçilerde ya da eczanelerde rahatça bulunabildiği şeklinde uygulanış bakımından da öteki yöntemlere nazaran çok daha etkili olmaya devam etmektedir. Bununla beraber epilasyon şekilleri arasında en eski ve kabul görenidir. Özellikle çam sakızı ağda iyi mi uygulanır ve yapılışı hakkında kazanılan ergonomik bilgiler yardımıyla rahatça yapılabilmektedir.

Yapımı oldukça rahat hazır kullanımlık paketleri marketlerden ve eczanelerden alarak kolaylık evde uygulayabilirsiniz. Farklı şekilleri kullandıktan sonrasında yeni uygulamaya başlayanlar için birazcık acı verici olabilecektir. Çam sakızı kullanımı için genellikle hazır bir şekilde satılmış olur, çoğu vakit hazır paketler üzerindeki kullanma talimatları uygulanarak yapılmalıdır.

Evde Çam Sakızı Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda bandı, ağda çubuğu şeklinde aletler kullanılmadan yapıldığı için ve öteki ağda türlerine bakılırsa daha organik bir içeriğe haiz olduğundan çam sakızı ağda günümüzde çok popüler durumda. Ek olarak vücuttaki tüyleri kökünden almanın yanı sıra cildi havalandırarak bolca oksijen almasını sağlıyor ve kokusuyla da ferahlık veriyor. Fakat her ağdanın kullanımında olduğu şeklinde çam sakızı ağdayı kullanırken de dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan belirli kurallar bulunuyor.

Ağdanın iyice eridiğinden kati olduktan hemen sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Çam sakızı ağda yapımı için öncelikle o bölgenin kuru ve temiz olmasına büyük bir önem vermeniz gerekmektedir. Aksi durumda çam sakızı ağda vücudunuza yapışmaz ve arzu ettiğiniz verimi alamazsınız.

Çam Sakızı Ağda Nasıl Yapılır? 2

Çam sakızı ağda nasıl hazırlanır? Sorusuna karşılık olarak ilk olarak öteki ağda türleri şeklinde çubuk yardımıyla sürülerek kullanılmadığı için, iyice erimiş kıvama gelen çam sakızı ağdayı sert mermer bir yerin üzerine yayarak donmasını beklemeniz gerekir. Çam sakızı ağdayı yaymış olduğunuz yerin kuru ve sağlık açısından temiz olmasına özen göstermeniz çok önemli. Buna dikkat etmemeniz durumunda mikrop kapma riskiniz oluşabilir. Donduktan hemen sonra çam sakızı ağdayı elinize alarak sakız kıvamına getirin.

Daha sonrasında tüylerden temizlemek arzu ettiğiniz bölgeye yapıştırarak ağdayı süratlice çekin. Ağdayı çekerken tüylerin çıkış yönünün tersine çekmeyi ihmal etmeyin. Böylelikle cildiniz üzerinde oluşabilecek batık oluşumunu da engellemiş olabilirsiniz. Çam sakızı ağda, muhteviyatında kimyasal barındırmadığı için cildinize zarar vermez. Cildiniz yumuşak ve pürüzsüz kalır. Çam sakızı ağda, düzenli aralıklarla uygulanırsa tıpkı sir ağda şeklinde kıl köklerini zayıflatır ve daha geç çıkmasını sağlar.

Yapılışı oldukça bayağı olan yöntemdir. Sıcak suyun içinde bir süre bekleterek yumuşamasının arkasından bez kullanılmayacağı için sert bir zemin üzerinde yapışmayacak şekilde ince plaka haline dönüştürülen ağdanın hazırlanırken hijyen kurallarına son derece riayet edilmesi gerekmektedir.

Çam Sakızı Ağda Nasıl Yapılır?

Hazırlık aşamasında temizlik kurallarına riayet etmemek cilt problemleri başta olmak üzere birçok hastalığa davetiye çıkarabilecektir. Kıl köklerinin çıkış yönleri dikkate alınarak, seri uygulamalar yapılmalıdır. Epilasyonun güzelliğin yanı sıra aynı zamanda sağlıklı bir cilt için tertipli şekilde ağda yapmak gerekir. Pürüzsüz bir cilt ve parlak görünüm için tertipli olarak aksatmadan uygulama yapmak gerekmektedir.

Özellikle acının azaltılması için uygulanan ergonomik yöntemler ile beraber devamlı olarak meydana getirilen ağdanın kıl köklerini zayıflatarak süre içinde çok daha rahat bir şekilde yapılmasını sağlayacağı unutulmamalıdır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video