14 Temmuz 2024
Genel

Bonzai İçen Nasıl Anlaşılır?

Son zamanlarda hemen hemen her gün televizyonlarda, gazetelerde ve sosyal medyada tanık olduğumuz bonzai olayları insanları tedirgin etmekte ve bu konuda tedbirlerin alınması beklenmektedir.

Bonzai içenlerin hali ve sonucu son derece endişe vericidir. Bonzai içenler sadece kendileri için değil çevresindeki kişiler içinde tehlike oluşturmaktadırlar.

Bonzai ülkemizde merdiven altı diye bildiğimiz yerlerde yavşan otu, kimyasal madde ve tarımsal ilaçların karışımı ile üretilmektedir. Ülkemizde kullanımı 8 yaşına kadar düşen bonzainin zararları ve bonzai içen nasıl belli olur konularında bilgileri paylaşarak, bonzai hakkında bilinçlendirme çalışmalarına katkıda bulunmak istiyoruz.

Bonzai ucuz kimyasal maddeler ile üretildiği için fiyatı da düşüktür. Üretimi maddelerin birleştirilmesi ile gerçekleştiği içinde engellemesi zor olmaktadır. Hem ucuz hem de üretiminin kolay olması uyuşturucu tacirlerini bu maddeye yönlendirmektedir.

Toplum arasında dahi kullanılırken fark edilmeyen bonzainin önüne geçmenin tek yolu insanların bilinçlenmesinden geçmektedir.

Bonzai İçen Nasıl Anlaşılır?

Bonzai içenler,  bonzai içtikten sonra bilinç durması, kilitlenme, algısızlık, ölüm tribi, istem dışı hareket, ölüm korkusu ve bu korkuya bağlı olarak kalp krizi geçirme gibi bonzai etkileri ile karşılaşırlar.  Bunların yanı sıra bilinç kaybı yaşama, göz bebeklerinde büyüme, ani kan basıncı yükselmesi, nefes daralması, ateş, felç hissi, beyin hücrelerinin ölümü bonzainin zararları arasındadır.

Bonzai kullananları anlamak çokta kolay değildir. Belirtilerin çoğu ergenlik dönemi belirtileri ile benzerlik gösterdiği için ayırt etmek oldukça zordur. Ergen kişideki değişikliklerin kaynağının iyice araştırılması gereklidir.

Bonzai içen nasıl belli olur, bonzai kullanımı nasıl anlaşılır konularında bize yardımcı olacak bazı ipuçları vardır.

En net sonucu alabileceğimiz yöntem laboratuvar tetkikleridir. İdrar veya saç testlerini yaptırarak bonzai içilip içilmediğini anlayabiliriz. Bunun yanı sıra bonzai içenlerin davranış ve yaşamlarında aşağıdaki değişimler gözlenebilir.

Bonzai İçen Nasıl Anlaşılır? 1

Arkadaş çevreleri değişir. Daha çok aynı maddeyi kullanan kişiler ile birlikte olmayı tercih ederler ve bu yeni arkadaşlarını aileleri ile tanıştırmak istemezler.

Okul başarısında düşmeler yaşanır. Fakat bunun sebebinin iyi araştırılması gerekir. Çünkü ergenlik döneminde gençler bir çok konudan etkilenerek ruhsal sorunlar yaşamaktadır. Yaşamış olduğu bu ruhsal sorunlarda başarısında etkili olabilir.

Okul devamsızlıkları artar. Eğer bu devamsızlıklar aileden uzak, arkadaşları ile birlikte oluyorsa dikkat etmek gerekir. Çünkü bu tür durumlar sadece bonzai için değil diğer tomlumdışı davranışlarında olabileceğinin göstergesidir.

Kendi öz bakımını ihmal etmekle birlikte daha çok para harcar. Giyim tarzı değişiklikleri, halsizlik, yorgunluk ve alışkanlıklarında değişiklikler olabilir.

Bonzai İçen Nasıl Anlaşılır? 2

Vücutta yara izleri ve kesikler, saldırganlık, yalan söyleme, konuşma güçlükleri bonzai içelerin hali olarak ön plana çıkmaktadır.

Bonzai kullanıldığı andaki en büyük belirtisi gözlerdeki  büyümedir. Bonzai içenler gözlerin büyümesi ile birlikte donuk bakarlar ve algılama derecesi çok zayıflar.

Bonzai etkileri çok fazla olan, bir kez kullanınca bile bağımlılık yapabilen bir maddedir. Bonzai içenler kullanımdan sonra kendini mutlu hissediyor ve bu hissi tekrar yaşamak için sık sık kullanıyorlar. Bu kullanımlar sonrasında alınan dozda artış gösteriyor ve sonucu ölüme kadar gidebiliyor.

Bonzainin zararlarını önlemenin en önemli yolu kendimizi ve çocuklarımızı bu kötü alışkanlıktan uzak tutmaktır. Bonzai kullandığından şüphelendiğimiz kişileri de en kısa sürede tedavi olmaları için ikna etmeliyiz.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video