13 Temmuz 2024
Genel

Büyü Nasıl Anlaşılır?

Büyü, maddi veya manevi menfaat sağlamak, düşman olduğu bir kişinin zarar görmesini sağlayacak, dinimizce haram olan bir takım gizli ve garip faaliyetlerdir.  Büyüde büyü yapan, yapacağı işin tesir edeceğine inanır ve şeytandan yardım diler.

Dinimize göre büyü yapmak ve büyücüye para vermek haramdır. Büyü yapan ile büyü yaptıran arasında hiçbir fark yoktur. Tüm bunlara rağmen insanoğlu dünyalık hevesleri ile büyü peşinde koşmaktadır. Peki büyü yapıldığı nasıl anlaşılır? Büyülü kişide görülen sıkıntılar  nelerdir? Evde büyü olduğu nasıl anlaşılır? Bir insan da büyü olduğu nasıl anlaşılır?

Kur’anı Kerim’de bu konu ile ilgili olarak Bakara suresinin 102. ayetinde “Süleyman’ın hükümranlığı hakkında onlar, şeytanların uydurup söylediklerine tabi oldular. Hâlbuki Süleyman asla kâfir olmadı. Fakat o şeytanlar kâfir oldular. Çünkü  insanlara sihri ve Babil’de Harut ile Marut isimli iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Hâlbuki o iki melek : ‘Biz ancak bir imtihan için gönderildik, sakın büyü yapmaya cevaz verip de kâfir olma’ demedikçe bir kimseye öğretmezlerdi.

İşte bunlardan kişi ile karısını ayıracak şeyler öğreniyorlardı, fakat Allah’ın  izni olmadan bununla hiç kimseye zarar verebilir durumda değillerdi. Onlar, kendilerine zarar verecek, faydası dokunmayacak bir şey  öğreniyorlardı. Andolsun ki, onu her kim satın alırsa, ahirette onun bir nasibi olmadığını gayet iyi biliyorlardı.

Fakat karşılığında  canlarını sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bunu bilselerdi!” denilmiştir.

Büyü Nasıl Anlaşılır?

Ayetten de anlaşıldığı gibi büyü yapmak veya öğrenmek şirk ve küfürdür. Büyü bünyesinde esrarengiz gizli sebep ve incelik barındırır. Dışında ise cazibe, hile ve kötü niyet vardır.

Ne yazık ki bu kadar hassas bir konuda insanlar yine de birbirleri ile normal ve doğal yaşamları ile bırakamadıkları etkiyi büyü ve sihir ile bırakmaya çalışmaktadırlar. Bu durumdan en büyük zararı tabii ki büyü yapılan ve ailesi görmektedir.

Hayatınızda anormalleşen bir durum varsa,  büyü yapıldığından şüpheleniyorsanız, aşağıda belirtilen büyülü kişide görülen sıkıntılar sizde de mevcutsa size de büyü yapılmış olabilir. Büyü yapıldığı nasıl anlaşılır sorusuna 7 önemli belirti ile cevap verelim.

Büyü Nasıl Anlaşılır? 2

Büyü Nasıl Anlaşılır 7 Çok Önemli Belirti

Bir insanda büyü olduğu nasıl anlaşılır sorusuna ilk cevap ev hayvanlarının davranışlarıdır. Ev hayvanlarının, kendisine büyü yapılan kişiye karşı saldırganlıkları artar ve bazen aynı ortamda dahi bulunmak istemezler.

Bunun nedeni ev hayvanlarının algı düzeylerinin yüksek olması nedeniyle bizlerin duymadığı sesleri duyabilir, bizim almadığımız kokuları alabilirler. Bu özellikleri nedeniyle ev hayvanları büyüyü hissedebilir ve davranışlarında değişiklik görülebilir.

Büyülü kişide görülen sıkıntılardan biride sürekli uyuma istediğidir. Büyünün bilinci ve bedeni yavaşlatıcı etkisi olması nedeniyle büyülü kişilerin uyuma isteği artmakta ve uykuya doyamamaktadır. Günde 10-12 saat uyumasına rağmen uykuya doymayan biri, eğer sağlık sorunları yoksa büyülenmiş olma ihtimali yüksektir.Büyülenmiş kişiler rüya görmezler ve görseler dahi çok az bir kısmını hatırlarlar. Gözlerini kapatır kapatmaz uyurlar ve çok derin uykuları vardır.

Büyü Nasıl Anlaşılır 7 Çok Önemli Belirti

Bu maddemiz evde büyü belirtileri ve evde büyü olduğu nasıl anlaşılır sorusu ile ilgili. Büyülü mekanlar genelde karanlık olur. Ve havasında bir kasvet vardır. Büyülü mekanda normal rutubetten farklı olarak acımsı bir koku sezilir. Büyülü ortam ne kadar ışıklandırılsa ışıklandırılsın büyünün karanlık havası daha baskındır. Büyü uzmanları büyünün olduğu ortama girdiğinde bu ayrımı tespit edebilmektedir.

Kendisine büyü yapılan kişi eşyalarına sahip çıkamamaktadır. Bir insanda büyü olduğu nasıl anlaşılır sorusuna bir diğer cevapta kişilerin anahtarı içerde unutup kapıyı kapatmaları, araba anahtarını kontakta unutmaları ve buna benzer çokta zarar vermeyen unutkanlıklardır.

Büyü Nasıl Anlaşılır 7 Çok Önemli Belirti 1

Sakarlık. Büyülenmiş kişiler su ve cam gibi maddelerin olduğu yerlerde sakarlaşırlar. Bunun nedeni saydam maddelerin geçirgenliği ile büyünün ketumluğunun bir birini itmesidir.

Dalgınlık. Büyülü kişide görülen sıkıntılardan biriside dakikalarca sabit kalıp hiçbir şey yapmamasıdır. Büyü bir insanın bilincini tahriş eder ve ruhu boşluğa düşer. Genelde hiçbir şey yapmadan boş boş bakınırlar.

Büyülenmiş bir kişinin yanında Kur’an okunduğunda rahatsız ve tedirgin olur. Kur’an Allah kelamıdır ve elbette ki büyülerin etkisini yok etmektedir. Özellikle Felak Suresi ve Tarık Suresi okunduğunda en tesirli büyüden bile daha tesirli bir etkiye sahiptir. Kur’an okunan ortama giren kişi ilk önce huzursuz olacaktır fakat bu huzursuzluk yerini bir süre sonra mutluluğa bırakacaktır. Çünkü Kur’an ayetleri büyünün etkisini bozacak ve kişiye manevi güç verecektir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video