23 Temmuz 2024
Genel

Chia Nasıl Kullanılır?

Chia tohumu son zamanlarda popülerlik kazanan sağlıklı bir gıdadır. İçeriğinde sütten daha fazla kalsiyum içerir. Bitkisel protein içeriğiyle yağ yakımını hızlandıran, kasları besleyen ve tok tutma özelliğiyle zayıflamayı kolaylaştırır. Chia tohumu kolesterolü düşürür, antioksidan ve detoks etkisiyle sağlık kaynağıdır.

Chia tohumu nasıl kullanılır? Chia tohumunu puding ve tatlılarda kullanabilirsiniz. Pişmiş ya da pişmemiş, yiyecek ve içeceklerde kullanılabilir.

Chia Nasıl Kullanılır? 1

Chia tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır? Günlük olarak 1-2 yemek kaşığı chia tohumu tüketmek yeterlidir. Kişinin 1 günlük vitamin ve kalsiyum ihtiyacını karşılamaktadır. Tahıllara, içeceklere, soslara, sebzelere, yoğurda serpilerek tüketilebilir.

Ara öğünlerde, kahvaltıda rahatlıkla tüketebilirsiniz. Chia nedir nasıl kullanılır? Güney Amerika’da yetişen bir tür adaçayı olan bitkidir. Bu bitkinin tohumları chia tohumu olarak satılmaktadır. Günlük olarak 1-2 yemek kaşığı olarak tüketebileceğiniz bir besindir.

Chia nasıl kullanılır? Chia kullanımı çiğ gıdalar ile ve pişmiş gıdalar ile kullanabileceğiniz alternatifler vardır. Çiğ gıdalardan, yoğurt, yulaf ezmesiyle karıştırabilir, salatalara ekleyebilirsiniz. Pişmiş gıdalardan, ılık sütle kullanabilirsiniz, güveç yemeklerinde, çorbalarda, soslarda, omlette kullanabilirsiniz. Chia tohumunun fındığa benzer tadı vardır.

Chia tohumunu bir süre yoğurtta ya da sütte bekletirseniz, jel kıvamını alacaktır ve daha lezzetli olacaktır. Lezzetli ve kolay zayıflama chia tohumuyla değişik tariflerle çok hoşunuza gidecektir. 1 yemek kaşığı chia tohumu ve 1 kase yoğurdu geceden buzdolabında bekletip, diğer gün ara öğün olarak tüketebilirsiniz. Dilerseniz kuruyemiş ve tarçın da ekleyebilirsiniz. Tok tutan lezzetli bir ara öğün.

Chia Nasıl Kullanılır?

Chia tohumu faydaları, tok tutar, kilo vermenize yardımcı olur, uykuyu düzenler, kalsiyum ve protein ihtiyacının bir kısmını karşılar, menopoz dönemindeki kadınların kemik erimesine karşı kullanmaları gerekir. Yorgunluk gidermeye faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korur. Diyet lifleriyle kabızlığı önler. Demir içeriğiyle kansızlığa iyi gelir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video