18 Temmuz 2024
Genel

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Yüzükler kadınlar için de erkekler için önemli olan aksesuarlardandır. Nişan ya da kız isteme gibi özel günlerde bile yer alan yüzükler diğer takılardan daha farklı ve özeldir. Yüzük modeli seçmek kolay bir iş değildir. Özellikle de yüzük farklı bir kişiye alınıyor ise bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Yüzük seçiminde yüzüğün modeli kadar önemli olan bir diğer nokta yüzüğün boyutu ve ölçüsüdür.

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? 1

Yüzük ölçüsü nasıl alınır nasıl hesaplanır tarzı sorular sevgilisine ya da eşine yüzük alacak kişiler tarafından en merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Yüzük alırken doğru ölçü alımı büyük önem taşımaktadır. Rastgele alınacak yüzükler ya çok küçük ya da büyük olacaktır.

Yüzük için parmak ölçüsü nasıl alınır sorusuna verilebilecek iki farklı cevap bulunmaktadır. Bunlardan ilki çap ölçüsü denen ölçü alma yöntemidir.

Çap ölçüsü yöntemi kişinin daha önce kullandığı ve parmağına uyan bir yüzük ile yapılmaktadır. Bunun için parmağa uyan bir yüzük alınmalı ve ufak bir cetvel ile yüzüğün yuvarlak olan çapı ölçülmelidir. Çıkan milimetre sonucu bir yere not edilmeli ve diğer yüzük bu çaptan faydalanılarak alınmalıdır. Böylece parmağa uyacak en doğru yüzük satın alınabilecektir.

Diğer ölçü alma yöntemleri

Yüzük ölçüsü hesaplama denince akla gelen bir diğer yöntem ise çevre yöntemidir. Bu yöntemde diğerinde olduğu gibi bir yüzüğe ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu ölçünün alınabilmesi için yüzüğün alınacağı kişinin parmak ölçüsü gerekecektir.

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? 2

Yüzük ölçüsü alma şekilleri arasında en garanti sonuç bu yöntemle alınacaktır. Bunun için yüzük parmağının en geniş kısmı ufak bir bez ya da kağıt ile ölçülmelidir. Ölçü alındıktan sonra ufak bir cetvel yardımı ile kaç santim olduğu belirlenmeli ve o ölçüye uygun bir yüzük alınmalıdır. Bu sayede alınacak olan yüzük kişinin parmağına tam anlamıyla uyacaktır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video