23 Temmuz 2024
Genel

Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Her kadın, korkulu rüyası olan istenmeyen tüylerden kurtulup, pürüzsüz ve pırıl pırıl bir tene haiz olmak için çeşitli yollara başvurmaktadır. Bunlar jilet, tüy dökücü kremler, epilasyon, lazer benzer biçimde yöntemlerdir. Yalnız herkes bu yöntemlere uymayabilir. Bununla beraber istenmeyen tüyleri çok hızlı çıkan bayanlarda bu duruma para yetiştiremeyebilir.

Evde Ağda Nasıl Yapılır? 1

Genel olarak hanımlar istenmeyen tüylerden arınmış, pırıl pırıl ve pürüzsüz tene haiz olmayı ister. Görkemli ve yumuşacık bir cilt yüzeyi için jilet, tüy dökücüler, lazer epilasyon ve benzeri şeklinde birçok yöntem kullanmaktadırlar.

Bu yolların biride ağda yapmaktan geçmektedir. Marketlerde, raflarda birçok ağda markası ve ağda çeşitleri bulunmaktadır ancak bu ağda çeşitlerinin birçoğu içinde bulundurdukları maddeler ile cilt, beyin ve merkezi sinir sistemine verebileceği zararlar derhal hemen tam olarak kesinleşmemiştir. Bu gibi sebeplerden dolayı da evde sir ağda nasıl yapılır?

Gibi sorular da oldukça yaygın bir şekilde yöneltilmektedir. Ağda nasıl yapılır evde sorusuna karşılık olarak pratik bir tarif şu şekildedir;

  • Yarım su bardağı toz şeker
  • 10 yemek kaşığı kadar limon suyu
  • 10 yemek kaşığı kadar su

Bütün malzemeler derin bir tencere içerisine alınır ve orta ateşte tahta kaşık yardımı ile sürekli olarak karıştırılarak macun haline getirilir. Evde ağda yapımı için hazırlanan malzemeler doğru kıvama geldiğinde artık kullanım için hazır anlamına gelir. Hemen kullanmaya çalışırsanız sıcaklığından etkilenip yanabilirsiniz. Bu nedenle soğumasını beklemelisiniz. Eğer hastalık vermiyorsa ağda kullanıma hazır demektir. Ağda yapacağınız bölgedeki tüylerin uzunluğu çok önemlidir.

Evde Ağda Nasıl Yapılır? 2

Doğru uzunluğunda olduğuna kesin olmalısınız. Evde doğal ağda için hazırlamış olduğumuz karışımı kullanmak için ne olursa olsun bir adet ağda spatulası alın. Ağda bandınız yoksa evindeki temiz ve sağlam bir bez parçasını da kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğumuz organik ağdayı kullanmadan önce ağda yapılacak bölgeye pudra ya da mısır nişastası dökerek o bölgenin yumuşamasını sağlayın. Ağda spatulanız yeteri kadar ağda aldıktan sonrasında tüylerin çıkış yönüne doğru uygulayın.

Hazırlamış olduğunuz ağda bandınızı ya da bezini sürmüş olduğunuz ağdanın yönüne doğru serin ve bastırın. Birazcık bekledikten hemen sonra ağdanın çekilip çekilemeyecek kıvamda bulunduğunu algı etmek için bez parçasının ucundan tutup küçük denemeler yapın. Ağda çekilebilecek kıvamda ise tüylerin çıkış yönünün tersine olacak şekilde ağdayı hızlı ve tek seferde çekip alınız.

Evde Ağda Nasıl Yapılır? 3

Evde bikini bölgesine ağda nasıl yapılır? Sorusuna yanıt olarak ise; ağdaya başlamadan bikini bölgesinin temiz olmasına özen gösterin. Daha derhal sonrasında tüylerin yumuşaması ve daha çabuk ağdaya yapışması için bölgeye pudra uygulayın. Pudra, hem de tüyleri birbirinden ayırarak ağda çekiminde toplanmamasını sağlayarak daha rahat çekilmesini elde edecektir. Ağdayı ısıttıktan daha sonra ılık hale getirin. Bu önemli bir püf noktasıdır, ağda ılık olmalıdır.

Çünkü sıcak ağdayı bikini bölgesine icra etmek kızarıklığa ve tahrişe niçin olabilir. Ağdayı ne olursa olsun tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekmelisiniz. Eğer bir defada cesaretinizi toplayamayıp çekişi yarım bıraktıysanız devam etmeyin. Bölgeyi sudan geçirin ve bir süre bekledikten derhal sonrasında gene ağda sürün. Eğer çekişi yarım kalmış bölgeye devam ederseniz, derinizi daha kırılgan hale getirerek morlukların oluşmasına niçin olabilirsiniz.

Vajinanın dudaklarındaki uzun tüyleri almak için tabip eldiveni kullanabilirsiniz. İlk turda birazcık acıyabilir fakat süre içinde bölge uyuşur, tüyleri çekerek kökünden alabilirsiniz. Eğer düzgüsel ağda kullanıyorsanız, işlem sonlandığından bölgeyi ılık sabunlu su ile temizleyebilirsiniz. Fakat daha sonrasında nemlendirici sürmekten kaçının.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video