13 Temmuz 2024
Yaşam

Gerdek Gecesi Nasıl Yapılır?

Evlilikte ilk gece çok önemlidir. Gerdek gecesi olarak adlandırılan bu gece, aradan yıllar geçse bile unutulmaz. İlk defa kendi evlerinde baş başa kalıp bir gece geçiren çiftler, bu özel gecenin kusursuz olması için çabalar. Evliliğin temellerinin oluştuğu ilk günlerde yapılan her davranış gibi cinsellik de ilerleyen dönemlerdeki cinsel hayat hakkında az çok bilgi verir. Bunun için ilk gece mümkün olduğunca sorunsuz geçirilmeye çalışılmalı.

Gerdek Gecesi Nasıl Yapılır Püf Noktaları

Gerdek gecesinde hem kadınlara hem erkeklere önemli görevler düşer. Kadınların genelinde olan ilk cinsel deneyim korkusu, erkeklerde olan başarısız olma korkusu, bu özel gecenin büyüsünü bozabilir. Her şeyin kusursuz olması için bu tür korkularınız varsa mutlaka yok etmeli, kendi kendinize baş edemiyorsanız, bu sorunlarınız için destek almalısınız.

Kadınlarda yer alan can yanma korkusu, genelde cinselliğin yaşanmadığı kırsal kesimlerdeki bireylerde ortaya çıkar. Korku nedeni ile eşlerine ilk gece soğuk davranan, çekinen bayanları sakinleştirmek ve cinsel ilişkiye hazırlamak, erkeğin görevidir. Eşine sabır ve anlayış ile yaklaşması, kouşarak ya da dokunarak bu korkunun azalmasını sağlamak erkeğin en büyük görevlerinden biridir. Kadın bu konuşmalara ve dokunuşlara karşılık vererek rahatlamaya ve kendini hazırlamaya çabalamalıdır.

Erkeklerde yaşanan başarısız olma korkusu ise, genel olarak az birliktelik yaşamış ya da hiç yaşamamış erkeklerde ortaya çıkar. Neyi, nasıl yapacağı konusunda çok fazla bilgisi olmayan erkekler, bu durumu genelde çevreleri ile konuşamaz. Eğer cinsel ilişki öncesi eşinizde bu tür bir sorun hissettiyseniz, onu rahatlaması için gülümseyerek muhabbet edebilirsiniz.

Kısaca erkek ve kadınlardaki korkular için gerdek gecesinde ne yapılır sorusunun cevabına değindikten sonra şimdi de bu özel gecede eşleri birbirlerine davranışlarını tüm yönü ile değerlendirelim.

Gerdek Gecesi  Yapılacaklar

Gerdek gecesinde en önemli nokta, uygun gerdek gecesi pozisyonları hakkında bilgi sahibi olup bu pozisyonlar ile ilk denemenin yapılmasıdır. Gerdek gecesi için en uygun cinsel birliktelik pozisyonları, her iki tarafın da rahat olacağı, zevk alacağı pozisyonlardır. Klasik pozisyonlar olarak da geçen bu pozisyonlar, çiftlerin isteklerine göre belirlenebilir.

Gerdek gecesi için en uygun pozisyon, en klasik yöntem olan kadın altta erkek üstte pozisyonudur. Ancak bu pozisyonda kontrol tamamen erkektedir. Eğer erkekte biraz korku varsa bu pozisyon seçilmemeli. Kadınlar bu pozisyonda rahat etse de kontrol sağlayamadıkları için biraz daha az zevk alabilir.

İkinci önemli pozisyon ise erkek altta, kadın üstte pozisyonudur. Bunda kontrol tamamen kadındadır. Erkek anca sözleri ya da hareketleri ile ne istediğini belli eder ve uygulama talep edebilir. Kadında acı duyma ya da utanma, çekinme gibi hisler varsa bu pozisyon uygulanamayabilir.

gerdek-gecesi-yapilacaklarEmekler pozisyonda ilişkiye girmek, utangaç kadınlar için ideal olabilir. Partnerleri ile yüz yüze gelmedikleri için utanmaları belli seviyede kalan bayanlar bir süre sonra tamamen çekingenliklerini yenip daha rahat davranmaya başlayacaktır.

Hangi pozisyonda birleşme yaşanırsa yaşansın mutlaka uzun bir ön sevişmeye yer verilmesi gerekir. Bu hem erkeğin hem kadının kendini hazır hissetmesini sağlayacaktır. Korku yaşayan çiftlerde bu korku geçene kadar ön sevişme uzatılmalı. Mümkün olduğunca stres ve korkudan uzaklaşılmalıdır. Gerdek gecesinde daha az stres için sakin ve loş bir ortam olmasına da dikkat edilmeli. Romantik anların ardından daha istekli ve daha rahat şekilde ilk cinsel deneyim yaşanabilir.

Gerdek gecesi konusunda detaylı bilgi almak için gerdek gecesi nasıl yapılır videolu anlatım görselliklerinden yardım alabilirsiniz. Uygulamasanız bile bu videolar ile deneyim kazanabilirsiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video