13 Temmuz 2024
Genel

Goji Berry Diyeti Nasıl Yapılır?

Goji Berry diyeti nasıl yapılır, diye araştıranlar son zamanlar da adından sıkça bahsettiren goji berry nin ününü duymuş demektir. Anavatanı Tibet olmasına rağmen dünyanın her yerinde hızlıca adı yayılan goji berry 2000 yıldır Çin ‘de alternatif tıp da kullanılan bir bitkidir.

Bir çok faydası olmakla birlikte özellikle zayıflatıcı ve yağ yakıcı etkisi nedeniyle alternatif tıbbın kullanılmaya başladığı son zamanlarda kendisine yer edinmeyi başarmıştır. Goji berry diyeti  bir çok farklı şekilde yapılsa da goji berry diyeti yapanlar genellikle bu diyetlerden olumlu sonuç almışlardır.

Goji berry, hem  meyvesi, hem yaprakları ve hem de saplarından faydalanılan bir bitkidir. Meyvesi taze olarak tüketilebileceği gibi, kurutularak taneler halinde veya çay olarak tüketilebilmekte, saplarından ise elde edilen yağ ile güzellik kremi gibi parfümeride faydalanılmaktadır.

Goji berry ile zayıflama konusundaki acelenizi ve telaşınızı tahmin ediyoruz. Elbette ki Goji Berry Diyet Menüsü nasıl olmalı merak ediyorsunuz fakat öncelikle goji berry zayıflama dışında sizlere hangi faydaları da getirecek onları paylaşalım.

 1. Sindirim sisteminin daha düzgün çalışmasına yardımcı olur.
 2. Demir eksikliğine karşı yardımcı olur.
 3. Göz sağlığına yardımcı olarak daha iyi bir görüşe sahip olmanızı sağlar.
 4. Enerji verir.
 5. Kansere karşı koruyucu etkisi vardır.
 6. Kan basıncını düşürür.
 7. Kolesterol seviyesinin ayarlanmasına yardımcı olur.
 8. Cinsel gücü arttırır.
 9. Baş ağrılarına karşı etkilidir.
 10. Uyku bozukluklarının giderilmesine yardımcı olur.
 11. Zayıflama konusunda en büyük destekçinizdir.
 12. Kalbi güçlendirir.
 13. Eklemlerde oluşabilecek iltihaplara karşı etkilidir.
 14. Karaciğeri destekler.
 15. Ölümsüzlük çileği olarak da bilinen goji berry erken yaşlanmayı önler.
 16. Radyasyon ve kemoterapi sonrası olumsuz etkilerin giderilmesine yardımcı olur.
 17. Böbreklerin sağlıklı çalışmasını destekler.
 18. Hafızayı güçlendirir.
 19. Hastalıklara karşı direnci arttırır.

Goji Berry Diyeti Nasıl Yapılır?

Goji Berry Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Goji berry kuru meyve taneleri, toz ve çay halinde kullanılabilen ve etkili bir zayıflatma özelliği olan bir bitkidir. Farklı diyet programları uygulanabilmektedir. Aşağıdaki program ile üç günde üç kilo verebileceksiniz. Ancak unutmamak gerekir ki, goji berry sihirli değnek değildir. Tek başına hiçbir bitki veya başka bir şey zayıflamak için yeterli olmayacaktır. Bu konuda egzersiz, hareketli yaşam, spor, beslenme alışkanlıkları gibi bir çok etken zayıflama konusunda etkili faktörlerdir.

Goji berry ile zayıflamak için her sabah ılık su içerisine 3 adet goji berry atılarak 5 – 6 dakika demlenmesi beklenir ve içilir. Aç karnına içilen goji berry yağların eritilmesine yardımcı olacaktır. Tabii ki  bu dönemde yağlı, şekerli besinlerden, beyaz ekmek kilo aldırıcı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Yiyeceklerinize de dikkat ederek 3 gün süresince her sabah içilen goji berry zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Goji Berry Diyeti Nasıl Yapılır? 1

Goji berry zayıflamak için yardımcı bir bitkidir. Etkisi ve faydaları çok fazla olmasına karşın tek başına yeterli olmayacağı için diyet programınızı uzman bir diyetisyen ile birlikte hazırlamanızda fayda vardır. Diyet programları kişilerin özelliklerine ve vücutlarındaki yap miktarına bağlı olarak uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmalıdır. Goji berry, kendinizin uygulayacağı hafif programlar da etkili olacaktır ancak tam bir zayıflama elde etmek için profesyonelce bir diyet programı uygulamak faydalı olacaktır.

Etiketler

Leave feedback about this

 • Quality
 • Price
 • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video