23 Temmuz 2024
Genel

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Bayanların olmazsa olmazı ve çekici olmanın bir numaralı altın kuralı olan makyajın ilk adımı onu doğru yapmaktır. Özellikle de sosyal ortamı olan ve de çalışan bayanların vazgeçilmezleri arasında yer alan makyaj zor gibi görünse de püf noktaları bildikten sonra aslında çok basit bir işlemdir.

Estetikliği arttıran ve de kusurları kapatan bir makyaj elde etmek için doğru bir makyaj uygulamak gerekir. Doğru makyajı yapabilmek içinde bilmemiz gereken püf noktalar var. Bu püf noktaları hep birlikte göreceğiz.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? 1

Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyajın nasıl yapılacağını merak ediyorsanız bir makyaj setine de sahipsiniz demektir. Bu noktada tercih size bırakılıyor. Güvendiğiniz markanın setlerini edinmiş olmalısınız. Eğer kusursuz bir makyaj yapmak istiyorsanız ilk önce yüzünüzü makyaj evresine hazırlamalısınız.

Makyaja hazırlanmak için ilk öncelikle kendinize bir temizleme toniği edinmelisiniz. Cildinizi temizleme toniği ile temizledikten sonra güneşin etkilerinden korunmak için güneş kremi sürün. Bu işlemler sayesinde cildinizi temizleyip korumuş olacaksınız. Cilt bakımı yapmadan makyaja başlamalısınız.

Cilt bakım uzmanlarına göre fondöten kesinlikle temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilde nemli bir singerle uygulanmalıdır. İşte bu nedenle ilk önce cildinizin temizlenmesi gerektiğini sizlere anlattık. Fondöten singerinizi de her kullanımdan sonra yıkayıp kurutmayı unutmayın. Verdiğimiz bilgiler sizlere makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabı olsa da aynı zamanda sağlık açısından da dikkat edilerek verilen cevaplardır. Zayıf yüz için makyaj yapabilirsiniz.

Fondöten:
Eğer doğru bir makyaj istiyorsanız gündüz kullanacağınız makyajınızı gün ışığında gece kullanacağınız makyajınızı bol aydınlatmalı ortamda yapın. Tercih etiğiniz markadaki fondötenin ten renginize bire bir veya ten renginize çok yakın olmasına özen gösterin.

Ve de çok ince bir tabaka halinde uygulamaya özen gösterin. Cildinize sürdüğünüz fondötenin ardından parmak uçlarınızla yedirerek masaj yapın ve yayın. Eğer cildinizde açık ya da koyu renkli lekeleriniz varsa koyu renkte bir fondöten tercih edebilirsiniz.

Pudra:
Fondötenden sonra yapmanız gereken en önemli diğer unsur ise pudra. Pudra fondötenin üzerine sürülecekse şeffaf renkte olmalıdır. Eğer pudrayı tek başına kullanacaksanız ten renginize uygun bir pudra kullanmalısınız.

Makyaj Nasıl Yapılır?

Göz Makyajı:
Göz makyajınızın doğru ve göz alıcı olması için ve de kullanımı kolay olduğu için toz farları öneririm. Öz makyajınızı temizleyeceğiniz zamanda yumuşak süngerler kullanmalısınız. Makyaj yapımı sırasında göz renginiz ile aynı renk olan bir far kullanıyorsanız bundan hemen vazgeçmelisiniz. Göz rengi haricinde kişi bütün renkleri deneyerek kendisine en uygun olanı seçmelidir.

Göz makyajında dikkat edilmesi gereken nokta ise gözlerin büyük ya da küçük olmasıdır. Muhteşem gözlere sahip insanları görüyor ve özeniyorsanız bu püf noktalara dikkat etmelisiniz. Eğer gözlerinizi büyük göstermek istiyorsanız. Kirpik çevrenize siyah veya kahverengi far sürdükten sonra birazcık göz dışına taşırmalısınız.

Alt kirpiklere de ince bir şekilde çizgi çektikten sonra bunu yaymalısınız biraz. Eğer yakın olan gözlere nasıl makyaj yapılmalı diyorsanız bunun içinde göz kenarlarına tabi şakak tarafında olan kısımlarına biraz renkli far sürmelisiniz. Eğer ayrık gözlere sahipseniz göz pınarlarından yukarı doğru gölgelendirme yapabilirsiniz.

Makyaj Nasıl Yapılır? 2

Maskara ve Allık:
Bu uygulamalardan sonra maskara uygulamasına geçelim. Eğer gözlerinizin daha büyük olmasını istiyorsanız koyu renkli maskara kullanmalısınız. Doğru bir allık için ise yumuşak tüylü fırçalar kullanmalısınız. Alkışınızın rengini de toprak tonları veya pembemsi renkler kullanabilirsiniz.

Dudaklar:
İnce dudaklara sahipseniz kemik renginde bir çerçeve çişin ve de bu çerçeveyi parmak uçlarınızla dağıtın. Sonra tekrar bir çerçeve çizin ve sürmek istediğiniz ruju sürün. Daha dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız açık renkli rujlar tercih edin. Eğer zaten dolgunda daha koyu renkler kullanın. En iyi makyaj markası ürünlerini seçmeye özen gösteriniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video