24 Temmuz 2024
Genel

Saç Boyası Nasıl Akar?

Bazen saçınızı boyattığınız da sonuçtan memnun kalmayıp pişman olup eski haline döndürmek isteyebilirsiniz. Şunu söylemek gerekir ki eğer saçınızda siyah veya kızıl gibi iddialı ve kalıcı renkleri tercih ederseniz kendiliğinden açıcı kullanmadan eski haline döndürmeniz neredeyse imkânsızdır.

Bu yüzden saçınızı yeni boyamaya başlayacaksanız saç boyalarından yarı kalıcı olanları tercih etmeniz daha risksiz olacaktır. Ayrıca sonuç hakkında fikir sahibi olmak adına ilk olarak yıkanınca çıkan saç boyalarını tercih edebilirsiniz.

Saç Boyası Nasıl Akar? 1

Evde ya da kuaförde saç boyanızı akıtmak için uygulayabileceğiniz yöntemler, eğer tercih ettiğiniz saç boyası rengi doğal saç renginizden daha koyu ise ve üzerinden fazla zaman geçmemiş ise işe yarar. Aksi takdirde arzu ettiğiniz saç rengine kavuşmak için saçınızı tekrar boyatmak zorunda kalabilirsiniz.

Saç Boyası Akıtma Yöntemleri

Şimdi saç boyası nasıl akar yöntemlerinden bazılarını sizlerle paylaşalım. Öncelikle saçlarınızı sıcak su ile yıkamanızda fayda var çünkü sıcak su boyanın akmasına yardımcı oluyor. Saç boyasını akıtmada kepeğe karşı şampuanlar da oldukça etkili ve ekonomik.

Duştan önce saçınıza zeytinyağı ile masaj yapıp yarım saat sonra bu şampuanlardan kullanırsanız boyanızın birkaç ton açıldığını göreceksiniz. Ayrıca şampuan yerine beyaz sabun ya da yeşil sabun da kullanabilirsiniz. Ancak sabun saçınızı kurutabileceğinden sabunla birlikte nemlendirici maskeler veya saç kremi de kullanmanızda fayda var.

Karbonat saç boyasını akıtmak için yardımcı olan diğer ürünlerden olup kullandığınız şampuana 2-3 kaşık eklediğiniz takdirde oldukça etkili sonuçlar verecektir. Bir diğer etkili yöntem ise C vitamini kullanarak saç boyasını akıtma işlemi olup uygulaması ise oldukça kolaydır.

Saç Boyası Akıtma Yöntemleri

Bunun için 10 adet C vitamini tabletini bir kâsenin içinde ezerek göz kararı şampuanınıza ekleyip bunu saçınıza fırça yardımıyla sürebilirsiniz.

45 dakika bekledikten sonra durulayabilirsiniz. Bu kürü saçınızın boyası tamamen akana kadar düzenli kullanabilirsiniz. Son olarak kozmetik reyonlarında veya kuaförlerde saç rengini akıtan ürünleri deneyebilirsiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video