19 Temmuz 2024
Teknoloji

İnstagram Nasıl Silinir?

Kişilerin hem keyifli vakitler geçirmesini bununla beraber çok sayıda fert tarafınca tanınmasını fotoğraf paylaşarak sağlayan İnstagram, günümüzde artık kurumsal firmalar tarafınca da sürekli olarak kullanılmaktadır. Her geçen gün sayısı artan toplumsal medya platformları milyonlarca fert tarafından kullanılmaktadır.

İnstagram Nasıl Silinir?

Toplumsal medya platformları arasında kişilerin fotoğraflarını farklı filtreleme seçenekleri ile birlikte takip edenleri ile paylaşmasını elde eden İnstagram, tüm dünyada ve ülkemizde oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Kişiler bu platformlar aracılığı ile sevdikleri müzik ya da resimleri takipçileri ile paylaşabilmekte ve keyifli vakitler geçirebilmektedir.

Markalarının kampanyalarını ve reklam tanıtımlarını sosyal medya üzerinden oluşturan firmalar, İnstagram üzerinden de birçok tanıtım çalışması meydana getirmeye devam etmektedir. Günümüz koşullarında toplumsal medya kullanmak artık çok önemli bir noktaya gelmiştir. Özellikle de akıllı cep telefonlarına haiz olan kişiler toplumsal medya üzerinden aktif olarak takip edenleri ile iletişim halinde olmalarına olanak tanımaktadır.

Devamlı olarak artan toplumsal medya kullanımı ile birlikte ortaya çıkan bu uygulamalar, kişilerin bu platformlarda tanınmasını sağlamak için en uygun çalgılardır.

Toplumsal ağların gelişimiyle beraber, dostlarımız ile benzer ortamlarda yer almak için pek çok toplumsal ağda hesap açıyoruz. Sadece pek çok kişi, kullandığı toplumsal ağdan memnun kalmadığında, hesabını silmek istiyor. İnstagram hesabı silme işlemlerine başlamadan önce, Instagram’da paylaştığınız fotoğraflarınızı saklamak isteyebilirsiniz.

Bu kapsamda ise çok sayıda kişi tarafından İnstagram hesabı nasıl silinir? Sorusu da sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir. İnstagram hesabınızın silinmesi için, profilinizdeki ayarlar seçeneğine gelmiş olarak orada hesabı sil sekmesini tıklayın. Daha sonrasında ise “Gitmeden önce lütfen bizlere nedenini söyle” kısmının tarafındaki kutucuktan, hesabınızı niçin silmek istediğinizi seçmeniz gerekiyor.

İnstagram Nasıl Silinir? 1

İnstagram hesap silme nedeninizi seçtikten hemen sonra, hesabınızı sileceğiniz asıl bölüm açılacak. Bu bölümde önce şifrenizi boş kutucuğa girmeniz, daha sonra kırmızı renkli “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazan butona tıklamanız gerekiyor. Tamamı yapmış olduktan ondan sonra İnstagram silme işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olmaktadır..

Yalnız unutmamanız gerekiyor ki, sildiğiniz kullanıcı adını, yine kullanmanız mümkün olmayacak. Minimumundan İnstagram, kullanıcı politikasında değişim yapmadığı sürece, aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açamayacaksınız.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video