14 Temmuz 2024
Genel

Muska Nasıl Bozulur?

Her insan hayatında en az bir kez muska görmüştür. Üçgen şeklinde olup, kimin için hazırlandıysa onun taşıdığı bir şeydir. Muska, içerisinde Kur’an-ı Kerim ayetlerinin ve hadislerin yazıldığı, üzerinde taşıyana huzur, güven, korunma ve psikolojik rahatlama telkin etme amaçlı uygulamalara yer verilen genel isimdir.

Muska Nasıl Bozulur?

Muska herkesin inancına göre farklı amaçlarla yaptırılır. Kimileri hastalıkların şifa bulması için, kimi üzerindeki büyüleri bozmak için, kimi nazardan ve cinlerden korunabilmek için muskalar hazırlatır. Muska çeşitleri amaçlarına göre isimlendirilir.

Muska son yıllarda eski anlamını yitirmiş gibi görünmektedir. Eskiden pek çok insanın korunma amaçlı kullandığı muska, artık çok fazla bilinmiyor. Bilenler ise ne olduğunu yanlış anlıyor. Şöyle ki internetten muska satışı bile yapılıyor. Muskanın ne olduğunu ve ne kadar ciddi olduğunu bilen hiçbir insan, bu satışın parçası olmaz.

Kur’an-ı kerimde, bulunan âyetlerden yararlanılarak, insanların manevi rahatsızlıklardan kurtulup şifa bulması niyetiyle bazen rulo şeklinde katlanıp, bazen de deriye, bal mumuna sarılarak boyuna, kola, bele ya da bir yere asarak kullanılır. Muska ile dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de budur. Muskanın kimin için hazırlandığı ve muskayı taşıyacak olanın, içinde ne olduğunu bilmesi önemlidir. Aksi taktirde büyüye girer ve kötü sonuçlar meydana gelir.

Çevrenizde muska ile ilgili olaylar döndüğüne şahit olmuşsunuz. Bazen, size ait olmayan bir muska bahçenizin, evinizin veya çantanızın bir yerinden çıkabilir. Aklınıza ilk gelen şey sizin kötülüğünüzü isteyen birinin varlığı olur. Muska bozmak için hemen harekete geçmeniz gerektiğiniz düşünürsünüz.

Muska konusunda biraz bilgi sahibi iseniz içinde ayetler olduğu için yakmak ve atmak içinizden gelmez. Muska büyüsü bozma konusunda etrafınızdakilere danışabilir veya bir hocaya gidebilirsiniz. Muska büyüsü nasıl bozulur?

Muska büyüsü bozulacağında aklınıza ilk gelmesi gereken şey Allah’a sığınmaktır. Ayetel-kürsi’yi sabah akşam okumak sizi rahatlatacaktır.

Muska Nasıl Bozulur? 1

Muskayı bulduktan sonra ilk aşamada açmak isteyebilirsiniz. Ancak açsanız da içindekileri sizin anlayabilmeniz mümkün değildir. Muskayı bilen birine, bir hocaya götürmelisiniz. Onların açması daha sağlıklı olur. Eğer siz açacaksanız, muskayı ayetel kürsi okuyarak açmalısınız. Böyle açılması esnasında olabilecek olumsuz etkilere karşı korunma ihtimaliniz yüksek olur.

Bu aşamada pek çok hikayenin türetildiğini duymuşsunuzdur. Allah’a inanarak ve güvenerek bu yola çıkarsanız hiçbir şey olmayacaktır. Bu büyü halledilene kadar içiniz rahat etmeyecektir. Bu sürede sürekli ayetel kürsi, felak ve nas okumak sizi rahatlatacaktır.

Muska açıldıktan sonra sirke dolu bir kap içerisine konur. Buradaki amaç mürekkebin kağıttan çıkmasını sağlamaktır. Mürekkep çabuk çıkan bir mürekkep türü değilse 24 saat sirkede bekletilmesi uygundur. 11 kere felak ve nas sürelerinin okunup  sirke üzerine üflenir. Burada duaların tek sayı olarak okunması daha uygun olur.

Muska Nasıl Bozulur? 2

Bundan sonra ise muskayı, ayak basılmayan temiz bir yere gömmek yada deniz akarsu gibi bir yere dökmektir. Allahın izniyle bozulmuş olacaktır. Sirkenin içine koyarken Ya Rabbi niyet eyledim bu muskayı batıl eylemeye sen kabul eyle gibi bir niyet etmekte iyidir. Döküldükten sonra batıl eyledim bu muskayı gibi bir söz söylemek güzel olacaktır.

Bu sözler ve işlemleri yaparken gerçekten kalbinizde saflık olmalı ve şeytanlık düşünmemelisiniz. Bu olaylar pek çok insanın başına gelebilmektedir. Çünkü önce şifa niyetine kullanılan muskalar, son yıllarda saf kötülük için kullanılmaktadır. Pek çok insanın birbirinin kuyusunu kazmak için muskaya başvurmaktadır. Siz derin bir nefes alarak Allah’a güvenirseniz, başınıza bir şey gelmeden bu işten kurtulabilirsiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video