12 Temmuz 2024
Evcil Hayvanlar

Köpek Nasıl Eğitilir?

Köpek eğitiminin en önemli evresi ilk on altı haftadır. Yavru duyuları ilk 21 gün ile 28 gün arasında gelişmeye başlar. Bu süreye kadar tepki vermeyen yavrular bu andan itibaren sosyal çevresine kardeşlerine yanıt vermeye başlarlar. 28 gün sürecinde yavru beyin fonksiyonları ve hafızası gelişim gösterir. 28 ile 50. gün arasında ise sinir sistemi ve beyin gelişimi erişkin köpeğinkine erişir.

Köpek Nasıl Eğitilir? 1

Yavrunun annesinden ve kardeşlerinden ayrılması için 7-8 haftalık süreci tamamlamış olması ilerleyen süreçte köpek eğitimi gelişimi için önem taşır. Şayet erken alınırsa kuralları ve kendini ifade etme bilinci gelişmeyecek adaptasyonda sorun çıkaracaktır.

Yavru Köpek 8. Haftadan Sonra Nasıl Eğitilmelidir?

Yavru köpeğin gelişimi tamamlandıktan 7 ile 12 hafta arasında sosyalleşme süreci başlatılır bu zaman zarfında çok yumuşak oyunlarla yavru köpek nasıl eğitilir sürecinde sosyalleşmesi sağlanmaya çalışılır.

Bu geçiş süreci 16. haftaya kadar devam eder. Bu dönem anaokulu olarak adlandırılabilir oyunlarla okula hazırlık tamamlanmalıdır.

Yavru Köpeğe Tasma Ne Zaman Takılmalı?

Yavru eve geldiği andan itibaren tasması takılmalıdır. Şayet tasma yoksa kurdele bağlayarak bu süreç başlatılmalıdır ki ilerleyen süreçlerde yapmaya kalkarsanız tasmaya alışmakta zorluk çekecektir. Bu süreçte golden köpek nasıl eğitilir sorusunun da yanıtı aynıdır. Tüm yavru köpekler aynı yöntemlerle eğitilir.

Köpek Nasıl Eğitilir? 2

Eğitimde Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

Öncelikle kendi ruh halinize dikkat etmelisiniz. Her şeyden önce kendinizi tartmalısınız eğitime hazır mısınız? Ruh halinizin yavruya yansıyacağını unutmayın. Her komuta ayrı bir sözcük seçin sözcüğü her zaman aynı tonda kullanın ve bir işaretle destekleyin.

Yavru eğitiminde tuvalet eğitimi köpek nasıl eğitilir yanıtı da istikrarlı olmanıza bağlıdır. Yavru tuvaleti yaparken göz teması kurun, temas anında seçtiğiniz sözcüğü tekrarlayın. İlerleyen zamanlarda sözcüğü duyunca tuvaletini yapacaktır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video