25 Temmuz 2024
Genel

Kurumuş Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Kan lekesi en zorlu lekelerden biridir. Kan lekesinin bir damlası da, bir litresi de aynı zorlukta çıkar. Kan lekesini çıkarmak saatler alabilir. Ama bu tür lekeleri çıkarmanın belli başlı kolaylıklarını uygularsanız lekenin üzerinde saatler harcamanıza gerek kalmaz.

Kurumuş Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Buna ek olarak bilgisizce kurumuş kan lekesini çıkarmaya çalışırsanız, lekeyi daha da içinden çıkılmaz bir duruma getirebilirsiniz. Peki, kan lekesi en kolay nasıl çıkar? Örneğin yataktaki kurumuş kan lekesi nasıl çıkar? Ya da bir diğer sık sorulan sorulardan olan koltuktaki kurumuş kan lekesi nasıl çıkar? Kan lekelerini taze ve kurumuş leke olarak ikiye ayırırsak…

Kan Yeni Damlamışsa..

Eğer kan yeni dökülmüşse ilk yapmanız gereken bir havlu almaktır. Havlu yardımıyla hemen kanı emin. Böylelikle lekenin kalıcı olmasını acilen önlemiş olursunuz. Fakat burada altını çizmemiz gereken bir durum var. Havluyu lekenin üzerine yukarıdan hafifçe bastırmalısınız.

Eğer bastırmak yerine havluyu sağa sola doğru sürterek hareket ettirirseniz kan lekesini hem yüzeyin derinliklerine gömmüş olursunuz, hem de kanın ulaşabileceği alanı daha da genişletmiş olursunuz. Bu yüzden elinizdeki havluyu dikkatlice ve yumuşak bir hareketle bastırmanız yeterli olacaktır.

Kurumuş Kan Lekesi Nasıl Çıkar? 1

Bunun yanında bir de kurumuş ve beklemiş lekeler var. Kurumuş kan lekesi kumaştan nasıl çıkar? Ki bu lekeler daha zor çıkmaktadır. Ama çözümsüz değiller. Eğer kurumuş bir kan lekesini çıkarmak istiyorsanız, öncelikle başvuracağınız şey soğuk sudur. Kanın üzerine soğuk su dökün ve bekleyin. Daha sonra yapacağınız işlem ise üzerine karbonat dökmektir.

Karbonat çok güçlü bir madde olduğu için kanın lekesini çözecektir. Ama daha pak bir temizlik için bir işlem daha yapmakta fayda var. Bu da limon suyudur. Karbonat işleminin ardından kanlı bölgeye limon suyu dökerseniz kan lekenizi görünmeyecek hale getirirsiniz. Bu işlemlerin ardından yapmanız gereken şey sıcak suyla alanı tekrar temizlemektir. Bu işlemleri sırasıyla yerine getirirseniz kurumuş kan lekenizden tamamen kurtulacaksınız. Böylelikle kurumuş kan lekesi çıkarma işlemlerini sırasıyla öğrenmiş olduk.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video