25 Temmuz 2024
Genel

Oje Nasıl Çıkar?

Asetonlu oje siliciler yıllardır kullanılan ve hala da kullanılmaya devam edilen ürünlerden bir tanesidir. Fakat son dönemlerde asetonun zararlı olduğu ve tırnakları yıprattığı gibi söylemler ortaya çıkmıştır. Bu sebeple birçok kadın yeni arayışlara girişmiştir.

Oje Nasıl Çıkar?

Hemen hemen her gün sürülen ojelerin çıkartılması aşamasında asetonlu oje çıkarıcıları yerine doğal yöntemlerin kullanılması tırnakları güçlü ve kırılmaz olmaları açısında oldukça önemli olmaktadır.

Asetonsuz oje çıkarma

Asetonsuz oje nasıl çıkar sorusuna verilebilecek birçok cevap bulunmaktadır. Piyasada kullanılan aseton içerikli ojeleri kullanmak istemeyenler ya da evde asetonu kalmayanlar bu doğal yöntemleri rahatlıkla kullanabilirler. En etkili oje çıkarma yöntemleri şunlardır;

Kastor yağı: Tırnak bakımı denince akla gelen bu yağ oje çıkarma konusunda da kullanılmaktadır. Tek yapılması gereken aseton kullanır gibi bir pamuğa dökülmesi ve tırnakların ovalanmasıdır. Bu sayede hem oje silinecek hem de tırnaklar beslenecektir.

Limon ve sirke: Limon ve sirke gibi asidik ürünler hayatın her alanında kullanılmaktadır. Tırnaklar için de oldukça faydalı olan sirke ve limon oje çıkarma özelliğine de sahiptir. Bunun için ilk olarak bir pamuk alınmalı ve üzerine sirke gezdirilmelidir. Sirkenin üzerine 1-2 damla limon damlatılması etkiyi arttıracaktır. Bu karışım ile ojeler kolaylıkla çıkarılabilmektedir.

Kolonya: Bu yöntemin ne kadar sağlıklı olduğu bilinmese de çok zorda kalındığında kullanılabilecek bir oje çıkarma yöntemidir. Kolonyanın pamuğa dökülmesi ve ojelerin silinmesi yeterli olacaktır.

Oje Nasıl Çıkar? 1

Oje nasıl çıkar sorusunun cevabı yukarıdaki yöntemler olmaktadır. Bu yöntemler tamamen doğal ve güvenilir yöntemlerdir. İçeriğinde ne olduğu bilinmeyen oje çıkarıcılarının kullanılması yerine bu tarz seçeneklerin tercih edilmesi tırnak sağlığı açısından oldukça yararlı olacaktır. Bu yöntemlerin hayata sokulması tırnaklarda oluşan sararmaları ve kırılmaları ortadan kaldıracaktır. Bu sayede güçlenen tırnaklar çok daha sağlıklı ve sağlam bir şekilde uzayacaktır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video