19 Temmuz 2024
Genel

Martini Nasıl içilir?

Martini nedir sorusu, deneyimlemek ve içeriğinin ne olduğu konusunda bir bilgiye sahip olmayan kişiler tarafında merak edilen ortaklaşa bir sorudur. İlginç alkollerden bir tanesidir. Temelde şaraba farklı maddelerin eklenmesine dayanır. Bu maddeler genellikle ekstra alkol, su ve şeker gibi maddelerdir. Duruma göre özel baharat aromaları da eklenebilmektedir.

Martini Nasıl içilir? 1

Bu şekilde tüketildiğinde, birçok kişinin favori içecekleri arasında yer almaktadır. Pink martini adı verilen çeşidi çilek püresi ile hazırlanan ve pembe rengi ile dikkat çeken en popüler içki çeşididir. Daha birçok çeşidi bulunan bu içki kişiye özel olarak hazırlanabilmektedir.

Nasıl yapılır?

Yapımı oldukça pratik, basit ve hızlı olmaktadır. 1 ölçek beyaz şaraba 3-4 damla vermut damlatılması gerekmektedir. Bu noktada kadehe ilk olarak vermut damlatılmalı ve daha sonra üzerine beyaz şarap eklenmelidir. Bunun yanı sıra isteğe bağlı olarak çeşitli meyve ve baharat aromaları da eklenebilmektedir.

Servis esnasında özel bir bardak kullanılmalıdır. Martini bardağı ağız kısmı geniş ve aşağı doğru incelen konik biçiminde bir bardak biçimidir. Bu bardağa doldurulan içecek zeytin taneleri ile süslenmelidir. İçimi sırasında zeytin tüketilmesi içkinin lezzetini arttırmaktadır.

Martinin nasıl içileceği çeşidine ve kişinin zevklerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Martini brut nasıl içilir sorusunun cevabı şu şekildedir. Martini brut, klasik bardağına doldurularak sek olarak içilmektedir. Servis esnasında kürdana geçirilmiş yeşil zeytin dekorasyonu kullanılabilmektedir.

Martini Nasıl içilir? 2

Alkol oranının arttırılması isteniyorsa ekstra olarak cin ya da votka eklenmesi gerekmektedir. Martini bianco nasıl içilir sorusunun cevabı ise daha farklı olacaktır. Martini bianco diğer çeşitlerine oranla daha şekerli bir lezzete sahiptir. Bu sebeple tek başına değil farklı içkiler ile karıştırılarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video