16 Temmuz 2024
Genel

Mükemmel Tıraş Nasıl Yapılır?

Tıraş, uzun yıllardır kadınlar ve erkekler arasında yaygın bir kıllardan kurtulma yöntemi .Her ne kadar kılları artırıp gürleştirdiğine dair önyargıların kurbanı olsa da yine de en acısız ve pratik kıl alma yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Uygulaması oldukça pratik ve her yerde yapılabiliyor.

Mükemmel Tıraş Nasıl Yapılır?

Ancak yine de mükemmel ve pürüzsüz bir taş yapmakta çoğu kişi zorlanıyor.   Çoğu insan tıraş yapıyor ama acaba gerçekten nasıl tıraş olmamız gerektiğini biliyor muyuz? Tıraş olmanın da kendi içerisinde bazı püf noktaları bulunuyor :

Traş Öncesi Yapılması Gerekenler

Tıraştan önce en temel yapılması gereken şey tıraş edilecek bölgenin temizlenmesi ve nemlendirilmesi. Bazı insanlar tarafından yapılan kuru tıraşlama asla ama asla tercih edilmesi gereken bir şey olmamalı. Kuru tıraşlama ciltte tıraş yanığı olarak tabir edilen cilt lekeleri ortaya çıkarabilecek bir işlem.

Tıraştan önce, tıraş edinilecek bölge temizlenmeli ve arkasında nemlendirilmelidir.Nemlendirme işlemi için özel tıraş losyon ve jelleri kullanılabilir. Ayrıca tıraş öncesi sıcak bir duş almak kılları yumuşatır ve bölgenin nemlenmesini sağlar.

Tıraş için en uygun zaman duştan sonrasıdır. Eğer yeterli zamanınız yoksa kılların olduğu bölgeye bir iki dakika sıcak su çarpmak nemlendirme görevini üstlenecektir.

Tıraş Sırasında Yapılması Gerekenler

Tıraş esnasında kıllar çıkış yönüne doğru çekilmelidir. Her ne kadar kılları çıkış yönünün tersine çekmek daha doğru gözükse de bu kızarıklıklara ve batıklara neden olur. Bu nedenle kılların çıkış yönü bilinmeli ve o doğrultuda tıraş yapılmalıdır.

Tıraş Sırasında Yapılması Gerekenler

Tıraş sırasında bıçağın keskin olması çok önemlidir. Keskin  olmayan bıçak yaralanmalara ve tahrişlere neden olur. Tıraş kılların çıkış yönünde yavaşça yapılmalıdır. Acele tıraş yapmak yaralanmalara ve tahrişlere  neden olur.

Traş Sonrasında Yapılması Gerekenler

Tıraş sonrasında ,tıraş edilen bölge temizlenmeli ve nemlendirilmelidir. Kesinlikle yaygın kanının aksine alkol içeren kolonya gibi ürünler kullanılmamalıdır. Bu ürünler tıraş sonrası hassas olan ciltte tahrişlere neden olur. Mümkünse tıraş sonrası cilde sadece su değdirilmeli ,yapılacak olan kozmetik işlemler yarım saat sonra yapılmalıdır. Tıraş sonrasındaki gün peeling yapmak cildin yapısını katkı sağlayarak cildi rahatlatır.

Traş Sonrasında Yapılması Gerekenler

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video