23 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Rimel Nasıl Sürülür?

Herkes upuzun ve dolgun kirpikleri olsun ister. Çünkü kirpikler bakışlarınızın solgun görünmesine engel olurlar. Kirpiklerinizin uzun ve kıvrık olması makyaj yapmaya yönelik olan ihtiyacınızı azaltacaktır. Bu nedenle rimel bulunur. Bazen sadece rimel sürerek dışarı çıkabilirsiniz.

Rimel Nasıl Sürülür?

Çünkü sadece kirpiklerde etkisi olsa da tüm yüzün ifadesini etkileyebilir. Dahası göz makyajında kullanacağınız farın vurucu etkisi rimelsiz ortaya çıkmaz. Rimelin tüm bu etkisi makyajda göz ardı edilemeyeceği için rimel sürme püf noktalarının öğrenilmesi önemlidir. Rimel sürme teknikleri kazanıldığı halde uygulamanız gün geçtikçe pratikleşir. O zaman rimelin kirpiklere olan asıl etkisinin farkına varırsınız.

Rimel sürme tüyoları, aynı maskara ile aldığınız sonucun artmasını sağlar. Çok az kadın bir rimelin vaat ettiği şeyleri sürerken başarabilir. Doğru bilinen pek çok yanlış bu durumun sebebidir.

Rimel sürme işlemi eliniz alışkanlık kazandıkça daha az zamanınızı alacak bir işlemdir. İlk sürüşünüzde çok fazla uğraşmanız sizi ürkütmesin. Herkes ilk rimelini sürerken diken üzerinde durmuştur.

Rimel sürecekseniz aklınızda bulunması gereken ilk şey rimeli açarken rimeli pompalamamak olmalıdır. Rimeli daha fazla alabileceğinizi düşünerek rimeli ileri geri hareket ettirmek, içine hava pompalanmasına sebep olur. Bu nedenle satın aldığınız rimel normal süresinden çok daha kısa sürede kullanılmaz hale gelir çünkü kurur. Bunun önüne geçebilmek için yapmanız gereken rimeli çevirerek çıkarmak ve geri pompalamamaktır.

Reklamlardaki kadınları kirpik ve dolgun kirpikleri her kadının hayalidir. Kirpik kirpikler kimileri için Allah vergisi iken kimileri için kirpik kıvırıcılarının vergisidir.

Eğer, makyajda en çok göze önem veriyorsanız ve yukarıya doğru çekilmiş görünen gözlerden hoşlanıyorsanız bir kirpik kıvırıcısı satın almalısınız. Rimeli kirpiklerinizi sürmeden önce kirpik kıvırma aparatını kirpiklerinize yerleştirerek, kirpiklerinizi kıvırınız. Bu durumda kirpiklerinizi ne kadar kıvıracağınız size kalmış. Bir kirpiğinizi kıvırarak diğerini ise kıvırmadan rimel sürdüğünüzde, ikisi arasındaki farkı net bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Rimel Nasıl Sürülür? 1

Sıra rimel sürme işlemine geldi. Eğer özel bir gecede ultra uzun kirpikler istiyorsanız, kirpiklerinize süreceğiniz bir bazınızın olması işinize yarar. Kirpik bazları beyaz renkli olurlar. Rimelden önce sürülürler ve kısmi bir uzama sağlarlar. Ardından rimel kirpiklere uygulanır ve normal etkisinin arttırıldığı görülür.

Rimel uygularken dikkat edilmesi gereken ilk şey: Rimeli çıkardığınızda ucunda tüyler veya topaklanmalar varsa bunu rimel şişesinin kapağına sıyırmamanızdır. Pek çok insan günlük hayatında içinde bunu yapar. Oysa bu kısım, bir peçeteye veya pamuğa silinmelidir. Çünkü şişede kalırsa tekrar rimele bulaşır. Bu da rimelin verimini düşürecek bir olaydır.

Rimeli uygularken dengeyi kurmak önemlidir. Bazı kadınlar rimelin çok da belli olmamasını istedikleri için kirpik diplerini es geçerek rimel uygularlar. Bu kirpiklerinizin kıvrık ve dolgun olmasına engel olur. Rimeli uygularken kirpik diplerinizin dibinden başladığınıza emin olmalısınız. Kirpik diplerinizden kirpik uçlarınıza doğru rimeli uygulamalısınız.

Rimel Nasıl Sürülür? 3

Bu işlemi zik-zak hareketleri çizerek uygulamak kirpiklerinizin yapışmasına engel olur. Kirpiklerinizi rimel üzerine kapatarak geriye kıvrılmalarını sağlarsanız, daha kıvrık kirpiklere sahip olursunuz. Bunu yapabilmeniz için kirpiklerinizi indirirken yani gözlerinizi kapatırken rimeli tam tersi yönde çekmenizdir. Bu şekilde rimele bir baskı uygulamış olursunuz.

Rimel önerileri, kirpik tipinize göre değişmektedir. Bir rimel satın almak istediğinizde kirpik tipinize göre fırça tipi seçilir. Rimelden beklentinize göre rimelin fırçası değişecektir. Uygun fiyatlı rimellerde Maybelline, Max Factor ve Loreal markaları önerilmektedir. Daha geniş bir bütçeye sahipseniz Benefit, Mac, Dior veya Lancome gibi markaların rimellerini tercih edebilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video