13 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Saç Boyası Elden Nasıl Çıkar?

Saç boyama işlemleriniz sonucunda, saç boyası elinize bulaşmış olabilir. Saç boyasını elden çıkarmak için acele edersiniz, hızlı bir şekilde boyayı çıkarabilirsiniz. Acele etmediğiniz taktirde, biraz zorlanabilirsiniz. Yazımızın tamamını okuduğunuz taktirde elinize bulaşan saç boyasını çok kolay bir şekilde çıkarabileceksiniz. Elinizde ne kadar fazla sürelerde duran bir boya çok zor bir şekilde çıkacağını unutmamanız gerekmektedir.

Saç boyasını elden çıkarmanın birtakım yolları bulunmaktadır. Bizlerde sizlere bunları sıralayarak kolay bir şekilde çıkarma işlemlerini anlattık.

Sıvı sabun sayesinde saç boyasını elden çıkarabilirsiniz. İlk yapmanız gereken elinizi bol bu ile yıkamanız gerektiğidir. Daha sonra sabun yardımıyla, saç boyasının elinize bulaştığı her yere ovalamanız gerektiğidir. Ardından bol su ile yıkadığınız taktirde saç boyası elinizden çıkacaktır.

Saç spreyi sayesinde elinize bulaşan saç boyasını çıkarabilirsiniz. Eliniz üzerinden yer alan saç boyası kısımlarını, saç spreyini sıkmanız gerekmektedir. Sıktıktan sonra biraz bekletmeniz gerekmektedir. Saç spreyinin içinde yer alan alkol ve diğer maddelerin, boya çıkarma işlemlerinize son derece kolaylık sağlayacağını belirmekte isteriz. Daha sonra eliniz bol su ve sabunla yıkayarak, saç spreyinin temas eden bölgelerini durulamanız yeterli olacaktır.

Diş macunu sayesinde elinizde bulunan saç boyalarını çıkarabilirsiniz. Elinizde temas eden saç boyalarının bulunduğu kısma diş macunu sıkmanız yeterli olacaktır. Diş macunu bir el sabunu gibi kullanarak elinizin bütün yerlerine temas edebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ellerinizin pul pul hale gelebilir. Saç boyasını elden çıkarmak için, karbonatlı olarak üretilen diş macunları son derece sizin işinize gelecektir. Evinizde diş macunu bulunmuyorsa, karbonat ya da sirke ile bir hamur yapabilir, saç boyasının temas ettiği kısımlara uygulayabilirsiniz. Bu işlemler sonucunda, elinizi mutlaka bol su ve sabunla yıkamalısınız.

Saç Boyası Elden Nasıl Çıkar? 2Aseton yardımı ile elinize bulaşan saç boyasını çıkarabilirsiniz. Asetonu çok az bir miktarda bir pamuğa damlatınız. Elinizde bulaşan noktaları bu pamuk sayesinde temizleyebilirsiniz. Asetonun son derece güçlü bir madde olduğunu ve eliniz haricinde, vücudunuzun hiçbir yerine temas etmemeniz gerektiğini belirmek isteriz.

Bebek yağı ile saç boyasını elinizden çıkarabilirsiniz. Elinizde yer alan boyalı kısımlara bebek yağı sürerek, kısa bir sürede boyaları elinizden çıkarabilirsiniz. Havlu ya da bir bez yardımıyla, elinizi bebek yağında bir gece bekletmeniz gerekmektedir. Ertesi sabah, hızlı bir şekilde bir pamuk yardımıyla lekeleri kolay olarak çıkarabilirsiniz. Daha sonra ellerinizi bol su ve sabunla yıkamanız gerektiğini unutmayınız.

Sigara külü sayesinde saç boyasını elden çıkarabilirsiniz. Küçük bir küllük içinde yer alan, sigara küllerini, çok az bir suyla karıştırınız. Pamuk yardımı ile, suyun içerisine batırınız. Batırdığınız yerleri en az 15 dakika olarak bekletiniz. Daha sonra sabun ve su yardımıyla elleriniz durulayınız.

Saç Boyası Elden Nasıl Çıkar?

Karbonat ile çamaşır deterjanın ellerinize temas eden saç boyasını kısa bir süre içerisinde çıkarabilirsiniz. Eşit oranda olarak karbonat ve çamaşır suyunu karıştırınız. Karışım sonucunda eliniz üzerinde yer alan saç boyalı kısımlara, bir pamuk ya da bez yardımıyla silme işlemlerinizi yapınız. Bu işlemler sonucunda 1 ya da 2 dakika boyunca bezle silmeniz gerekmektedir. Bez yardımıyla ovalama işlemlerinizi yapınız. Ardından su ile elinizi durulayınız.

Saç boyası ciltten nasıl çıkar diye düşünüyorsanız, sizlere vereceğimiz karışım ile dakikalar içerisinde çıkarabilirsiniz. Yüz temizleme jeli ile bebek yağını karıştırmanız gerekmektedir. Bu karışımı yüzünüzde lekenin olduğu kısma nazik bir şekilde dairesel olarak silmeniz gerekmektedir.

Bu işlemler sonucunda sorunsuz bir şekilde saç boyasını elinizden çıkarabilirsiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video