23 Temmuz 2024
Genel

Saç Boyası Yüzden Nasıl Çıkar?

Genellikle hanımların, kendi kendine boyadıkları saçlarında zamanla saç boyası yüze bulaşır. Saç boyasının yüzden çıkarılması için birtakım yollar denenmektedir. Evinizde rahat bir şekilde uygulayabileceğiniz pratik yöntemleri sizler için derledik.

Cildinizin hassas olmadığını biliyorsanız, aseton yardımıyla kolay bir şekilde yüzünüze bulaşan saç boyasını çıkarabilirsiniz. Pamuğa çok az bir aseton dökebilir ve lekenin olduğu kısmı yavaş ve narin bir şekilde ovalayarak çıkarabilirsiniz.

Diş macunu yardımıyla saç boyasını yüzünüzden çıkarabilirsiniz. İçerisinde karbonat olan diş macunlarını tercih etmelisiniz. Parmaklarınızın yardımıyla yüzünüzde bulunan lekelerin olduğu kısma doğru ince bir tabaka şekilde macunu sürünüz. Macunu narin bir şekilde ovalayınız. Ovma işlemi için bir pamuk ya da parmağınızla yapabilirsiniz. Cildinizde bir kaşınma ya da yanma gibi bir durumla karşılaşırsanız hızlı bir şekilde silme işlemine koyulunuz. Ancak hiçbir sorun yok ise bir müddet diş macununu bekletiniz. Daha sonra ılık su yardımıyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Saç boyasının tamamen çıkması için bu işlemi devam ettirebilirsiniz.

Vazelin yardımıyla kolay bir şekilde saç boyasını yüzünüzden çıkarabilirsiniz. Yüzünüzde yer alan lekeli alanın bulunduğu kısma, vazelini narin bir şekilde ovarak sürünüz. Masaj yapar gibi sürdüğünüz vazelini, parmağınızla uyguladığınız taktirde tahriş olma şansını en az indirmiş olursunuz. Parmakları ile ovalama işlemlerini yürütmek istemeyenler, pamuk yardımıyla bu işi yapabilirler. Vazelini cildinize karıştırdıkça lekenin kaybolduğunu göreceksiniz. Boya hala yüzünüzde belirgin bir şekilde var ise aynı işlemi yapmaya devam ediniz. Vazelini cildiniz üzerinizde belli bir süre bekletmeniz gerekmektedir. Nemli bir bez yardımıyla vazelini ovarak çıkarmanız gerekmektedir. En son olarak cildinizi ılık suyla yıkayıp, kurulamalısınız.

Saç Boyası Yüzden Nasıl Çıkar? 1Bebek yağı yardımıyla yüzünüzdeki saç boyasını rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz. Cildiniz üzerinde yer alan lekenin üzerine bolca bebe yağını sürmelisiniz. En az 8 boyunca cilt üzerinden bebe yağını bekletmeniz gerekmektedir. Evde geçireceğiniz bir gün içeresinde rahat bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra ılık bir su yardımıyla yıkayınız. Yüz temizleyicisi ile uygulama işlemi tamamladıktan sonra, temiz ve berrak cilt görünümüne kavuşacaksınız.

Sıvı bulaşık deterjanı ve karbonat karışı sayesinde yüzünüzde bulunan saç boyasını rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz. Bir kase içerisinde karışımı hazırlamanız gerekmektedir. Biraz sıvı deterjan ve biraz karbonat atarak karışımı hazır duruma getiririniz. Karıştırma işlemleri sonrasında krem ya da macun kıvamına getirmeniz yeterli olacaktır. Karışımın üzerine çok az olarak limon sıkmanız gerekmektedir. Bunu tercihe bağlı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bir bezi su ile ıslatınız. Islak ve nemli olan bezi karışımın içine batırmanız gerekmektedir. Bezi elinize aldığınızda, cildiniz üzerinizde yer alan lekeleri tahriş etmeyecek bir şekilde yavaş ve narin olarak ovalama işlemleri gerçekleştiriniz. Lekenin ne kadar çok olmasına göre ovalama işlemlerini uzatabilirsiniz. Ovalama işlemleriniz bitirdiğiniz taktirde, yüzünüzü ılık bir suyla yıkamanızı tavsiye ederiz. Karbonatın cildi kurutmasından dolayı nemlendirici olan bir kreminizi yüzünüze sürmenizi tavsiye ederiz.

Saç Boyası Yüzden Nasıl Çıkar? 2Sigara külü yardımıyla rahat bir şekilde cildinize buluşan saç boyası lekesini çıkarabilirsiniz. Sigara külü dolu olan bir küllük içerisine ılık su ile bir karışım yapınız. Cildiniz üzerinizde yer alan lekenini üzerine, küllük içerisinde yaptığınız karışımı sürünüz. Lekeler üzerinde krem gibi ovalama işlemleri gerçekleştirmelisiniz. Sürdüğünüzü krem kıvamında olan sigara külünü en az 15 dakika boyunca bekletiniz. Daha sonra ılık su yardımıyla yüzünüzü yıkamanız gerekmektedir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video