12 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Saç Nasıl Boyanır?

Doğdukları andan itibaren saçlarının aynı renkte olması pek çok kadının sıkılmasına neden olabilir. Özellikle bazı dönemlerde kendilerinde değişiklik yapmak istediklerinde ilk akıllarına gelen şey saçları olur. Saçlar ya kestirilir ya da boyatılır.

Her ikisi için de kuaföre gidilir. Ancak özellikle saç boyama için büyük meblağlarda paralar kuaförlere bırakılır. Bir süre sonra bu durum her kadının canına tak edebileceği için saç boyaları halkın satışına sunulmuş ve kadınlar saçlarını evde boyamaya başlamışlardır.

Eğer kuaförünüz çok ünlü veya başarılı bir kuaför değilse, kuaförde elde edeceğiniz saç boyama işleminin sonucunu evde de elde edebilirsiniz. Evde ilk kez saç boyamak belki zor gelebilir. Ancak bu işlemleri tekrarladıkça pratik bir hale dönecektir.

Evde saç boyamak için sistematik bir çalışma yürütülürse her şey daha güzel sonuçlanır.  Evde saç boyayacağınız zaman tüm ihtiyaçlar belirlenip, tamamlandıktan sonra saç boyama işlemine başlanırsa her şey daha kolay yürür. Saç nasıl boyanır evdeEvde saç boyamak zor mudur? Evde saç boyama teknikleri nelerdir?

Saç, kalıcılığı deneylerle elde edilmiş saç boyaları ile boyanmaktadır. Neredeyse tüm saç boyaları bir süre sonra akan bir forma sahip olsa da birkaç ay sizi idare edebilirler. Saç boyama işlemleri profesyonel olarak kuaförlerde yapılmaktadır.

Saçı, kuaförde boyatmak sizi efor sarf etmekten kurtarır. Bazen zaman kaybından kurtarır. Çünkü kuaförlerde bunun için oturtulmuş bir sistem bulunmaktadır. Saçınızı boyatmak için gittiğinizde dakikalar içerisinde renginize karar vermiş olursunuz ve dakikalar içerisinde saç boyası hazırlanarak saçınıza uygulanmaya başlar.

Saç boyama işlemleri adımlar halinde gerçekleştirilir. Adımların küçük olması unutulan yerlerin olmamasını sağlar.  Zaten bu işlem profesyonel kişiler tarafından gerçekleştiriliyorsa, bu ihtimal çok düşüktür.

Saç Nasıl Boyanır? 2

Evde Saç Nasıl Boyanır?

Kuaföre kazandıkları paranın sürekli bir kısmını bırakmaktan rahatsız olan pek çok kadın evde kendi saçlarını kendi boyar. Sosyal medya sayesinde pek çok yeniliklerden haberi olan kadınlar, saç boyama modellerinin çoğunu evlerinde uygulayabilirler. Saçın tamamının boyanması en risksiz işlemdir. Ancak evde ombre veya balyaj modellerini denemek de mümkündür.

Saç boyama renkleri, piyasadaki kapışma sayesinde gün geçtikçe artmaktadır. Her rengin onlarca alt tonu bulunmaktadır. Dikkatli inceleme yaptığınızda, istediğiniz renkte parıltılara sahip istediğiniz bir saç rengi elde etmeniz mümkündür. Bunun için saç boyalarının numaralarını iyi okuyabilmek gerekmektedir. Üç haneli olan saç boyalarının kutularının üzerinde her türlü bilgiyi elde edebilirsiniz. Dışındaki renge aldanmadan gerekli incelemeleri yapmalısınız.

Saç Nasıl Boyanır? 1

Saç boyama önerile doğrultusunda evde başarılı bir boyama işlemi gerçekleştirebilmeniz için öncelikle gerekli olan malzemeleri hazırlayın. Saç boyanızı satın alın. Bolca ıslak mendili, saçınızı boyayacağınız yerde bulundurun. Çünkü saçınızı boyarken alnınız veya kulaklarınız risk altındadır. Boyandıkları taktirde renk değiştirmelerine izin vermeden, boyayı silmeniz gerekmektedir.

Boyama için bir boya fırçası, boya kasesi, eldivenler ve saç bonesine ihtiyacınız olacaktır. Boyanızı bir kasenin içerisinde hazırladıktan sonra elinize eldivenleri geçirerek boyama işlemine başlayın. Saçı karma karışık boyamak, arada pek çok yerin unutulmasına sebep olacağından bir nokta belirleyerek oradan ilerleyiniz.

Küçük adımlarla saç diplerinden uçlara doğru saçlarınızı boyamak, unutulan bir yer olmasına engel olur. Saç boyama işleminin sonlarına doğru veya en başından itibaren boyayı elleriniz ile de uygulayabilirsiniz. Boyama işlemi tamamlandıktan sonra bekleme sırasında boyanın hiçbir yere bulaşmaması için bir saç bonesi veya poşet saçta bekletilir. Boya kutusunun üzerinde yazan süre kadar beklendikten sonra duşa girilir ve saç boyadan arındırılır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video