18 Temmuz 2024
Teknoloji

Snapchat Nasıl Silinir?

Son günlerin popüler uygulamalarından birisi de snapchat uygulamasıdır… Diğer sosyal medya platformları ya da uygulamalar ile benzer özelliklere sahip olan snapchat, android ve ios üzerinden ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Resim çekme, video çekme ve bu verileri karşı taraftaki bir başka kullanıcıya aktarma gibi özellikleri bulunan uygulama, özellikle gençler arasında çok sık kullanılıyor. Ancak her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da zaman zaman kullanıcının hesabı kapatma isteği olabiliyor. Bu konumuzda sizlere snapchat hesabı nasıl silinir sorusunun cevabını vereceğiz.

Snapchat Nasıl Silinir?

Günümüzde hemen hemen herkesin elinde bulunan akıllı telefonlar, teknolojinin de etkisi ile istediğimiz her şeyin sadece bir parmak uzaklığında bizimle olmasını sağlıyor. Akıllı telefonların farklı özelliklerinden yararlanmak için özel uygulamalar ve programlar ile yüklü olması gerekir.

Bu uygulamalar kimi zaman haberleşmek için kullanılırken kimi zamansa eğlence ve interaktif ortamda sosyalleşmek için de kullanılabiliyor. Sosyalleşmek için kullanılan özel uygulamalar arasında son dönemlerde snapchat uygulaması çok yaygın şekilde kullanılıyor. Bu uygulamanın çok yaygın kullanılması beraberinde snapchat hesabı nasıl açılır, snapchat nasıl hesap silinir, snapchat nedir gibi soruları da beraberinde getirir.

Snapchat, tıpkı sosyal medya uygulamaları resim ve video gönderme işlemlerinin yapıldığı bir uygulamadır. Ücretsiz olarak üye hesabı alınan uygulamada, sizin gibi hesabı olan bir başka kullanıcıya resim ya da video gönderebilirsiniz. Diğer uygulamalardan farklı olarak snapchat hesaplarından gönderilen iletilerin sürelidir.

Gönderen kişinin isteğine göre 1-10 sn gibi görüntülenme süresi bulunan bu iletiler, sürenin sonunda hem gönderinin hem de alan kişinin göremeyeceği şekilde uygulama tarafından silinir. Bu anlamda özel bir bilgi ya da içerik gönderilmek istendiğinde kullanılabilir. Ancak karşı taraf ekran görüntüsü alarak resmin bir kopyasını saklayabilir. Bu aşamada ekran görüntüsü alındığında gönderen kişiye uygulama tarafından bildirim verilmektedir.

Snapchat Nasıl Silinir? 1

Snapchat hesabı silme konusuna geçmeden önce kısaca snap hesabı nasıl açılır konusuna değinmek istiyoruz. Diğer sosyal medya uygulamaları gibi snapchat uygulamasını da kullanmak için ilk olarak akıllı telefonunuza bu uygulamayı indirmeniz ve kurmanız gerekir.

Kurma işlemi sırasında sizden istenen bilgilerin hepsini vermeye dikkat edin. Bu bilgileri en doğru şekilde vermeniz, ilerleyen zamanlarda her hangi bir sorun olduğunda sıkıntı yaşamamanız için önemlidir. Bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra hesbınız için güvenli bir şifre oluşturun.

Bu şifrenin herkes tarafından bilinebilecek bir şifre olmamasına dikkat edin. Daha sonraki her girişte hesaba ait mail ve şifreyi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Bu mail ve şifre hesabı kapatmak ya da silmek istediğinizde de size lazım olacaktır.

Snapchat Nasıl Silinir? 3

Çoğu uygulama gibi güvenilir olan snapchat hesaplarını bazen silmek istenebilir. Bu durumda snapchat hesap silme konusunda araştırmalara başlanabilir.

Snapchat nasıl silinir android ve iOS sistemleri için bu şekildedir. Kolay ve basit bir şekilde snapchat hesabını kapatma ya da silme işlemini bu şekilde yapabilirsiniz. Hesabınızı tamamen silmeden önce mutlaka iyi düşünüp daha sonra silme işlemini onaylamanızı öneririz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video