24 Temmuz 2024
Sağlık

Stresimizi Nasıl Atabiliriz?

Her insan bazen strese kapılabilir ve bu stresi atmanın birçok yolu var .Sende büyük ve önemli sınavlarda strese kapılıyorsan bence bunları bir denemelisin .Hadi Başlayalım !

Hafta sonları her zaman uykumuzu tam almalıyız.Bunun için de alarmını kurmamalı ve erken yatmalısın böylece uykunu tam almış ve sabahları da dinç olarak kalkabilirsin .Adı üstünde sağlam kafa sağlam vücutta bulunur değil mi ?

Her zaman kendine bir program oluştur ve bu programdan çok fazla önemli bir şey değilse caymamaya bak .Cayınca bunun arkası geliyor da geliyor . Bir programın olması senin her zaman işine yarayacak.

stresimizi-nasil-atlatabiliriz-1

Fazla kafeinden uzak durmaya çalış çünkü kafein her zaman sinir ve strese yol açar . Çay , Kahve yerine bitki çaylarını tercih edebilirsin .

Her gün egzersiz ve spor yapmak seni rahatlatacak .Her gün 30 dakika yürümek , dans etmek yada bisiklete binmek ,hem zihnini açar hemde fiziken de rahatlatır , böylece hem kilo almamış  hem de stresten uzaklaşmış olursun.

En güzel stres atma yöntemi aslında mutfakta olanıdır , bir pasta yapabilirsin veya bir yemek bu seni hem rahatlatacak hem de doymanı sağlayacak.

Odanı temizlemek ve düzenlemek de iyi bir stres atma yöntemidir . Hem stresini atmış hem de odanı düzenlediğin için aradığın şeyleri kolay bulacağın için hayatın daha çok kolaylaşmış olur .

Arkadaşlarınla beraber bir komedi filmine gitmek seni baya bi rahatlatabilir . Sonuçta en güzel rahatlama yöntemi kahkaha atmaktır .

Çikolata yemek seni stresten uzak tutar endorfin hormonu salgıladığı için ayrıca senin mutlu olmanı da sağlayacaktır .

Yatağa geçip hiçbirşey düşünmeden bi 3-5 dakika uzan hem sakinleşmene sebep olacak hem de çalıştığın şeyleri daha rahat algılayacaksın .

Her sabah kısa bir duş al . Kokulu duş jelleri kullanmak hem seni rahatlatacak hem de mutlu edecektir

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video