18 Temmuz 2024
Genel

Tesbih Nasıl Sallanır?

Günümüzde yaşanılan bir durumdan veya istenmeyen bir olaydan dolayı girilen streslerden ötürü, çeşitli yollar aranmıştır. Stresleri azaltmaya yarayan teknolojik aletler, ufak cisimler ve bunun gibi şeyler bu stresleri biraz da olsa azalmaktadır. Son dönemlerde erkekler tarafından yaygın olan tesbihler de bu sınıfa girmektedir. Genellikle 33 tane taşlı olan bu tesbihler, çeşitli modellere sahiptir.

Tesbih Nasıl Sallanır? 1

Markaları ve sınıfları bulunmaktadır. Üzerinde bulunan işlemelerine göre değerleri değişme göstermektedir. Tesbih çeşitleri olarak, kehribar tesbihler, ağaç tesbihler, gümüş tesbihler, zaza tesbihler ve Osmanlı sıkması tesbihler insanlar tarafından sıkça kullanılmaktadır. Tesbihler üzerindeki işlemeler ve dekorlar ile göz alıcı konuma gelmektedir.

Öte yandan insanlar tarafından ilgi görülmesine ve hoşnutluk hissi yaratmasına sebep olmaktadır. Çeşitli dükkanlarda satış işlemi sağlanan tesbihler, bir çok üretici tarafından farklı dizaynlarla halka sunulmaktadır. Tesbihlerin ilgi alanları mevcuttur. Bu tesbihlere ilgi duyan birçok meraklı vardır ve evlerinde genel olarak her tesbih çeşidi bulunur.

Çeşitli renk tesbihler adeta muhteşem bir görüntüye sahiptir. Tesbihler birçok işportacı tarafından ucuz fiyatlara satıldığı için orjinal tesbihler zamanla değerini kaybetmiştir. Tesbih geçmişten günümüze gelen bir gelenek olarak devam etmektedir. Osmanlıya dayanan eski tarz tesbihler, müzeler tarafından özenle korunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı, genelde Osmanlı tarzı uzun tesbihler olmaktadır. Bu tesbihler herhangi bir zarar görmeden günümüze kadar ulaşmıştır.

Streslerin azaltılması için tesbih sallama metodu uygulanmaktadır. Farklı çeşitlerde sallama metodu vardır. Bu metodlar, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Tesbihlerin bunlara ek olarak birçok çeşitli taktikleri vardır. Bu taktikleri, genel olarak insanlar bilmemektedir. Kişiler türettikleri taktikler ile sallama işlemini gerçekleştirmektedir. Genellikle merak edilen bir konu ise nasıl tesbih sallanır konusudur.

Tesbih Nasıl Sallanır? 2

Tesbihler genel anlamda hayatın her yerinde yer almaktadır. Girilen ortamlarda, işlerde ve konutlarda oturan insanların elinde devamlı bir tesbih bulunmaktadır. Tesbihler avuç içinde tutulur ve 2 parmak yardımıyla sallama işlemi gerçekleştirilir. Tesbihler işaret ve orta parmak arasına yerleştirilir. Ardından elin dış tarafı yardımı ile işaret parmağının arasına yönlendirilir.

Devamında ise aynı işlem bir kere daha yapılır ve tesbihin en ucuna getirilir. Tesbihin ucu da işaret ve orta parmağın arasındadır. Bu işlem devamlı tekrarlanır ve sallama işlemi gerçekleştirilir. Fakat bu yöntem genel olarak bilinen bir yöntemdir. Farklı tarzlarda da sallama metotları bulunmaktadır. Bu işlemler için devamlı tesbih elde durmalıdır ve devamlı pratik yapılmalıdır.

Pratik yapılmadan biraz zordur. İlk bakıldığı zaman karmaşık gözüken bu hareket, çalışma yapıldığı zaman çok kolay olmaktadır. Bu işin ustaları da bulunmaktadır. Tesbih ustalarının uyguladığı işlem çok zordur. Bu işlem tesbih konusunda en uzman kişiler tarafından yapılır. İlk önce tesbihi 4 parmak arasında döndürmek gerekmektedir.

Tesbih Nasıl Sallanır? 3

Tesbihin bir ucu 3 adet parmaktan geçerken aynı anda parmakların arasında tek tek tesbih geçirilir. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Tesbih elde, çok sıkılır ise tesbihin taşları ve işlemeleri bozulabilir veya tesbih kopabilir. Tesbih nasıl sallanır resimli ve açıklamalı konular bulunmaktadır. Bu konulara bakılarak ve işlemler adım adım uygulanarak öğrenilebilir.

Fakat sallama işleminin öğrenilebilmesi için kesinlikle çalışma ve azim şart. Çünkü taşlar ufak olduğu için devamlı bir sıkışma olacaktır. Tesbih sallamada gelinen en son nokta, sallama metodlarını çok hızlı bir şekilde yapmaktadır. Tesbih nasıl sallanır resimli anlatım ve video bulunmaktadır. Bu videolara bakılarak da örnek alınabilir. Fakat bu konuda her tesbih kullanıcısı, farklı sallama çeşitleri üretmektedir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video