13 Temmuz 2024
Teknoloji

Twitter Nasıl Açılır?

Son zamanların en popüler sosyal ağlarından biri olan twitter, basit kullanımı ve düşüncelerimizi anında binlerce kişiye ulaştırması özellikleri ile her geçen gün kullanıcı ağını genişletiyor. Gündemi takip etmek, arkadaşlarınızla düşüncelerinizi paylaşmak, sevdiğiniz yada hayranı olduğunuz kişilerin düşüncelerini takip etmek için Twitter’da hesap nasıl açılır diye araştırıyorsanız makalemiz size yardımcı olacaktır.

Twitter, kişilerin veya şirket ve kurumların o anda ne yaptıklarını, hissettiklerini ve haberlerini 140 karakterden oluşan kısa mesajlarla takipçilerine bildirme imkanı sağlayan bir mikroblog olarak tanımlanıyor. Resim veya video linkleri ile desteklenebilen 140 karakterden oluşan bu kısa mesajlara tweet adı veriliyor.

Dünya üzerindeki her hangi bir kişiyi veya kurumu rahatlıkla takip edebileceğiniz twitter, haberlerin ve olayların hızlı bir şekilde yayılmasını sağlayarak ilgiyi üzerine çekiyor. Twitter’i ister kişisel bilgisayarınızda isterseniz de tablet veya akıllı telefonlarınızda kullanabilirsiniz.

Twetter hakkında kısaca bilgi verdikten sonra twitter nasıl açılır resimli anlatım ile twittera katılmak isteyenlere yardımcı olalım.

Twitter Nasıl Açılır? 1

Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Twitter’a katılmak için yapmanız gereken işlemler çok basit. Şimdi yapmanız gerekenleri adım adıminceleyelim.

 • İlk olarak internet tarayıcımıza https://twitter.com/ yazarak twitter sayfasını açıyoruz.
 • Açılan sayfada üstte yer alan “Kaydol” düğmesine tıklıyoruz.
 • Karşımıza gelen kayıt formuna dolduruyoruz.
 • Adımızı soyadımızı yazıyoruz.
 • Cep telefon numaramızı yazabileceğimiz gibi telefon numaramızı vermek istemezseniz e-posta adresimizi yazıyoruz. Eğer e-posta adresiniz yoksa e-posta Nasıl Açılır başlıklı makalemizden yardım alabilirsiniz.
 • En az 6 karakterden oluşan şifremizi belirliyoruz ve “Kaydol” linkine tıklıyoruz.

Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

 • Eğer telefon numarası girmediyseniz karşınıza telefon numarası girmenizi isteyen bir ekran gelecektir. Ekranın altında yazan “Geç” linkine tıklayarak bu sayfayı atlayabilirsiniz.
 • Sonraki adımda twitter da kullanacağınız kullanıcı adı seçim ekranına kullanmak istediğiniz kullanıcı adını yazıyoruz.
 • Artık hesabınız açıldı. Bu bölümde Twitterin sizi tanıması ve ilgi duyduğunuz alanlarla ilgili size yardımcı olabilmesi için karşınıza ilgi alanları seçimi gelecektir. İstediklerinizi seçebilir veya geçebilirsiniz.
 • Sonraki adımda twitter arkadaşlarınızı bulmada yardımcı olmak için mail adresinizdeki kişileri hesabınıza aktarmayı önerecektir. Kabul edebilir veya hayır teşekkür ederim diyebilirsiniz.
 • Son olarak twitter bilgileriniz doğrultusunda takip etmek isteyebileceğiniz kişileri önerecektir. İsterseniz bir kısmını seçebilir, isterseniz hepsini takip etmeye başlayabilirsiniz.

Twitter kaydol işlemini yaptıktan sonra eğer e-posta adresi ile kayıt olduysanız e-posta adresinize gelen doğrulama linkini tıklamanız gerekmektedir.

Twitter Hesabı Nasıl Açılır? 1

Makalemizin son bölümünde akıllı telefon kullanıcılarının merak ettiği twitter nasıl açılır telefondan sorusunu cevaplayalım.

Twitter’a telefonunuzdan veya tabletinizden kayıt olmak için öncelikle twitter uygulamasına sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için kullandığınız işletim sistemine göre uygulama indirme merkezinizden twitter uygulamasını indirin.

Uygulamayı tablet veya telefonunuza indirdikten sonra  simgesine tıklayarak uygulamayı açın.

Açılan ekranda yeni hesap aç linkine tıklayarak kayıt formunun açılmasını sağlayın. Bu bölümden sonra yapmanız gerekenler bilgisayardan hesap açılırken yapılan adımlar ile aynıdır. Bilgileri doldurarak kayıt işlemini tamamlıyoruz ve artık milyonların kullandığı twitter’dayız. İlk tweet’iniz ne olacak?

Etiketler

Leave feedback about this

 • Quality
 • Price
 • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video