31 Mayıs 2024
Teknoloji

Virüs Nasıl Temizlenir?

Akıllı cep telefonları günümüzde taşınabilir bilgisayar olma özelliğini kazandı. Bu nedenle de bir zamanlar bilgisayarların tehdidi olan virüs ve casus yazılımların bir numaralı tehdidi halini aldı. Bu nedenle akıllı cihazlarda karşılaşılan virüs, malware, trojan ve casus yazılımlar ile bunlara karşı yapılabilecekler hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir. Bunun için de virüs temizleme nasıl yapılır iyi bilmek gerekmektedir.

Virüs Nasıl Temizlenir? 1

Virüsler Nasıl Bulaşmaktadır?

Öncelikle bilinmelidir ki virüsler, kendiliğinden cep telefonlarına bulaşamaz. Etken olarak kullanıcı internet ortamından indirdiği içerikler vasıtasıyla bir bakıma onları telefonuna konuk eder. Virüslerin bulaşmasında özellikle yasaklı sitelere giriş yapılması ve buralardan otomatik indirmeler, açılan reklam pencereleri sıklıkla bulaştıran durumları oluşturur.

Bununla beraber güvenli sertifikalı olmayan site ve programların da kullanılması virüslere adeta davetiye çıkartabilmektedir. Önemli olan telefondaki virüs nasıl temizlenir olacaktır bu nedenle bundan sonra…

Virüsler Nasıl Temizlenmelidir?

Yukarıda verilen çeşitli sebeplerden hangisiyle olursa olsun bulaşan virüslerin temizlenmesi lazımdır. Bunun için Android işletim sistemli virüs temizleme yazılımları üretilmiştir En güvenilir ve en etkili virüs temizleme programı olarak dikkat çeken ve telefondan virüs nasıl temizlenir sorusuna cevap verebilen Avast Mobil Securit, mobil cihazlar için üretilmiş versiyonuyla bu alanda tam bir biçilmiş kaftan özelliği taşımaktadır.

Virüs Nasıl Temizlenir? 2

Yazılım ücretsizdir ve resmî adresi üzerinden Android versiyonu telefonunuza indirildikten sonra otomatik tarama yapılarak mevcut tüm zararlı içerikler (virüsler) tespit edilir.

Taramanın sonunda düzeltilebilecek olanlar için otomatik düzelt seçeneği konulmuştur. Uygulama ayrıca internet hızınızın, tarayıcınızın virüs temizleme işlemlerinde de etkilidir.

Özellikle ağ bağlantılarının performanslarının denetlenmesi, internet hızının artırılması, virüsün neden olduğu dns ayarlarının otomatik düzeltilmesi gibi konularda adeta bir başucu kılavuzu özelliğini taşımaktadır. Bu nedenlerden ötürü de son derece önemli programlardan biri olma özelliğini korumaktadır.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video