15 Temmuz 2024
Genel

Yenilebilir Kağıt Nedir Nasıl Kullanılır?

Yenilebilir kağıt denildiği zaman aklınıza hemen günlük hayatta not almak ya da dokümanlarımızı bastırmak için kullandığımız, çinko değeri yüksek kağıtlar gelmesin; çünkü bizim bugün açıklayacağımız kağıtların kullanıldıkları tek yer gıda sektörü.

Yenilebilir kağıtların hammaddelerini gofret, pirinç ya da patates nişastası oluşturur. A4 boyutunda ve düz beyaz renkli olarak üretilen kağıtlar çift taraflı olarak kullanılabilir. İçeriğindeki malzemelerden dolayı esnektirler, kolay şekil alırlar, yırtılmaz veyahut kolay kolay kopmazlar.

Yenilebilir Kağıt Nedir Nasıl Kullanılır? 1

Eskiden sadece pastanelerde kullanılan yenilebilir kağıtlar, günümüzde birçok kişinin bireysel olarak evde cupcake ve pasta yapmaları üzerine herkes tarafından aranmaya ve kullanılmaya başlanmıştır. Ancak unutmayınız ki, üzerine fotoğraf ya da herhangi bir çizimi transfer etmek istiyorsanız ya gıda printırına sahip olmalısınız ya da bu hizmeti veren bir yerden yardım almalısınız.

Yenilebilir kağıtlar baskıdan sonra nasıl yapıştırılır?

Tam olarak Türkçe karşılığı şeker hamuru sertleştirisi olan ve piyasada toz şeklinde bulunan “tylose-c” maddesini biraz sulandırdıktan sonra kağıdı yapıştırmak istediğiniz yere uygulayın ve birkaç saniye bekledikten sonra yenilebilir baskınızı içerisinde hava boşluğu kalmayacak şekilde nazik hareketlerle yapıştırın.

İşlemi uyguladıktan sonra kurumaya bırakın. Eğer elinizde tylose-c maddesi mevcut değil ise aynı işlemi şekerli su ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Yenilebilir kağıtlar nedere satılır?

Yenilebilir kağıtları pasta malzemeleri satan büyük toptancılardan ve ya internetten özel satışını yapan kurumlardan temin edebilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video